České Budějovice v novém ročníku Gambrinus ligy neprohrály ani ve čtvrtém kole. V dlouho vyrovnaném televizním zápase na hřišti Teplic se sice domácí díky Mahmutovičovi dostali po hodině hry do vedení, avšak o vyrovnání se postaral dvě minuty před koncem normální hrací doby Zdeněk Ondrášek.

Navrátilec do základní sestavy Riegel dostal od trenéra Šilhavého pokyn, aby hlídal dlouhána Doška. Obránce Žižka zase oslavil 100. zápas v první lize. Utkání začalo narážečkou dvojice Žižka – Otepka ve třetí minutě, ale prvně jmenovaný nedokázal míč z nulového úhlu dostat do branky. Prakticky hned z protiútoku vystřelil Ljevakovič, ale svou střelu poslal hodně mimo. O další domácí střelu se postaral Stožický, ale podobně jako Ljevakovič poslal svou střelu hodně vedle pravé tyče.

Velká šance domácích přišla ve 20. minutě. Gólman Kučera netrefil centrovaný míč, ale Došek ho hlavičkou nedokázal usměrnit mezi tři tyče. Vše poté vyřešil razantním odkopem Žižka. O tři minuty později Teplice kopaly po faulu Laštovky zvýhodněný roh, ale Stožického centr pokryl Kučera. Hezký fotbalový moment přišel ve 25. minutě. Vachoušek ve vlastním pokutovém území přihrál Peckovi, který míč předal Otepkovi, ale jeho technická střela skončila dva decimetry za břevnem na brankové síti.

Další nebezpečný centr přišel ve 28. minutě. Ljevakovič ho směřoval dobře na malé pokutové území, kde ale míč vyboxoval Kučera. Dynamo zahrozilo o tři minuty později. Mezlík vybojoval míč pro Šímu, který ale podobně jako Žižka téměř z nulového úhlu trefil boční síť. Deset minut před koncem se Teplice díky tlaku dostaly do dalšího zakončení, ale střely Vachouška a Mareše cestu mezi tři tyče nenašly. Konec prvního poločasu patřil až na průnik Hudsona, po kterém viděl Siva za faul žlutou kartu, jednoznačně Teplicím. Českobudějovičtí se ale ubránili.

Druhý poločas začal protiútokem Teplic 3 na 2, ale Mahmutovič místo přihrávky nepochopitelně zasoloval a poté padl. Sudí Kovařík mu za to dal právem žlutou kartu za simulování. V 50. minutě přišla největší šance dosavadního průběhu utkání, ale Mahmutovičovu střelu zablokoval Horejš na roh a z něj Siva mířil nad branku.

Teplice stále stupňovaly tlak, který vyústil v střelu Ljevakoviče. Ta sice měla dostatečnou razanci, ale mířila vedle levé tyče. Gólovou příležitost si několik minut potom vybojovalo i Dynamo. Mezlík na půlce hřiště chytře převzal míč, předal Peckovi, který našel naběhnutého Šímu. Ten ale z dobré pozice branku trestuhodně minul. Po hodině hry mohl otevřít skóre Vachoušek, ale svou hlavičku poslal jen do klubka těl před sebou. To, co se Vachouškovi nepovedlo, napravil Mahmutovič. Centr Vidličky do pokutového území prodloužil Došek směrem k bráně, kde Laštovka neuhlídal Mahmutoviče a ten svou hlavičku poslal mimo dosah brankáře Kučery.

Oživit útočnou hru přišli po 70. minutě Ondrášek se Sedláčkem. Rozhodnout mohl 15 minut před koncem Vidlička, ale proti jeho bombě opět výborně zasáhl Kučera. Vyrovnat mohl deset minut před koncem Ondrášek, ale ke střele se nakonec nedostal. Na druhé straně po rohovém kopu Zoubeleho míč jen proletěl pokutovým územím Dynama. V posledních pěti minutách Dynamo několikrát zaútočilo. A jeden z protiútoků vedl k vyrovnání. Aktivní útočník Ondrášek přehodil vyběhnutého Slavíka a vyrovnal na konečných 1:1. Ale nemusel to být poslední gól. V závěru se do stoprocentní příležitosti dostal po Otepkově přihrávce Sedláček, ale míč poslal mimo tři tyče. V posledních vteřinách měly možnost znovu jít do vedení Teplice, ale Dynamo se ubránilo. Celé utkání nabídlo průměrný fotbal, který vystřídala poslední dvacetiminutovka. Ta byla plná pěkných akcí a fotbalových momentů. Poprvé v Gambrinus lize si zahrál i záložník Koutný.