Fotbalisté Dynama České Budějovice na Střeleckém ostrově na Slavii Praha jako již tradičně nestačili a v dramatickém zápase podlehli Sešívaným 1:2. Jihočechům nevyšla především úvodní desetiminutovka, během které dvakrát inkasovali. Na začátku druhého poločasu sice snížil Martin Vozábal na 1:2, domácí byli poté lepším týmem, avšak na vyrovnání to již nestačilo.

První poločas to byla hra kočky s myší. Dynamo nevstoupilo do utkání úplně pasivně, ale i tak už v 8. minutě prohrávalo 0:2! V 5. minutě Janda přiťukl míč Davidu Kalivodovi a ten krásnou střelou z pětadvaceti metrů překonal gólmana Kučeru, jenž byl trochu více z branky, než by bylo zdrávo - 0:1. Balon ho přeletěl a skončil v šibenici českobudějovické branky. Krutá sprcha hned na úvod. To ale nebylo všechno. Tři minuty po Kalivodově trefě přihrál po rychlém brejku Vlček pod sebe na Šmicera, ten pustil míč mezi nohama na nabíhajícího Zdeňka Šenkeříka, jenž nikým nehlídán umístěnou střelou vymetl pro změnu opačný horní kout Kučerovy svatyně - 0:2. Dynamo bylo v tu chvíli na kolenou a těžko se zvedalo. Ve 26. minutě unikl po křídle Vlček, ale volil chybně namísto střely přihrávku. První záblesk na lepší časy viděl Střelecký ostrov minutu po slávistickém brejku. Hílek vysunul Radzinevičiuse a ten postupoval sám na Vaniaka. Zvolil střelou, ale balon letěl snad půl metru kolem pravé tyče. Do půle měl ještě šanci hostující Janda, ale jeho střelu z bezprostřední blízkosti lapil skvělým reflexem domácí gólman.

Do druhého poločasu vyběhlo na domácí straně úplně jiné mužstvo. Promluva kouče Cipra v šatně byla asi dost důrazná, protože po sérii nadějných akcí přišlo v 52. minutě snížení z kopačky Martina Vozábala. Dobrou práci odvedl Plichta, když převzal kolmici z hlouby pole a přesnou přihrávkou na hranici šestnáctky našel českobudějovického středopolaře, jenž dělovkou doprostřed branky propálil Vaniaka - 1:2. Dynamo bylo v tu chvíli lepším týmem a ani ne dvě minuty nato mohlo být vyrovnáno. Marek Plichta vyslal tvrdý projektil z rohu pokutového území a Vaniak musel předvést hodně nadprůměrný zákrok. Domácí se pokusili ještě párkrát zabušit na slávistická vrata, ale postupem času se jejich aktivita rozdrobila. Vysvobodit Dynamo mohl v 75. minutě autor první trefy Dynama Vozábal. Jenže to by se nesměl leknout přihrávky, která na něj prošla přes tři slávisty. Na zadní tyči by zakončoval do odkryté branky, ale míč před ním jemně přizvedl Brabec a bylo po šanci. Balon jednomu z nejlepších hráčů utkání uskočil od nohy. Poslední, kdo mohl změnit podobu výsledku, byl v poslední desetiminutovce Vlček, ale jeho rána z hranice šestnáctky jen ovanula tyčku. Závěrečný tlak domácích se nekonal, a tak si Pražané v klidu dokráčeli pro výhru.

Hrbáč Jiří (86)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Muž zápasu

Martin VOZÁBAL - Špílmachr týmu i přes zranění ramene táhl Dynamo především ve druhém poločase za vyrovnání. Nejprve hned v 52. minutě snížil střelou z hranice vápna na 1:2 a o pár minut později mohl sám vyrovnat po centru Šmída. V průběhu druhého poločasu ovládl střed hřiště a zcela vymazal středové hráče Slavie. Svou bojovností strhnul ostatní spoluhráče k dobrému výkonu ve druhém poločase.
Tři nejlepší hráči zápasu:
Vozábal - Janda, Kalivoda

František Cipro (trenér Dynama): "V prvním poločase jsme hráli špatně. Rozhodlo prvních deset minut, kdy jsme po chybách ve středu hřiště dvakrát inkasovali a prohrávat proti Slavii 0:2 je složité. Soupeř nás přehrával, škoda šance Radzinevučiuse v závěru poločasu, mohlo to být jiné. Ve druhém poločase to bylo o něčem jiném hlavně z naší strany. Kdyby Vozábal dal druhý gól, tak by to bylo ještě zajímavé, Slavie se v závěru jen bránila."

Karel Jarolím (trenér Slavie): "Pomohlo nám, že se zápas pro nás dobře vyvíjel. Byli jsme nebezpeční hlavně v prvním poločase, kdy skóre mohlo být i vyšší. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že domácí nemají co ztratit. Chtěli jsme být aktivní, nic nepodcenit, protože lze v takovém případě o vše přijít. Bohužel jsme po přestávce přestali běhat ve středu hřiště a domácí měli dost prostoru a snížili. Měl jsem obavy, proto jsme vystřídali. Přišel defenzivnější Švec a Volešák, kteří hru ve středu vyztužili. Po náročném programu se ani moc nedivím, že nám v závěru docházely síly, ale jsem rád, že jsme to ustáli a vyhráli."