Českobudějovické Dynamo si doma připsalo do tabulky potřebné tři body, když bez větších problémů přehrálo Zlín 2:0. K výhře Jihočechy nasměroval už ve 4. minutě Linhart a když ještě do poločasu přidal druhý gól Klesa, tak si černobílí v pohodě dokráčeli pro tři body.

Jihočeši nastoupili s dvěma hroty a tato taktika se kouči Hoftychovi brzy vyplatila. Již po čtyřech minutách totiž z pravé strany nacentroval do vápna Poliaček, jeho přízemní centr našel Zdeňka Linharta, jenž trefil poloodkrytou branku. Po rychlém úvodu se hra trošku uklidnila a hrálo se převážně na polovině Zlínu, ale bez šancí. Pouze Kalod nepovedeným centrem trošku prověřil pozornost brankáře Dostála, ale míč se snesl jen na horní síť.

Další možnost měl znovu Kalod, ale když Benát přiťukl míč proti noze Klesovi, tak důraznému forvardovi chyběl ve skluzu k usměrnění míče krok. Zlín zahrozil poprvé až po půlhodině, kdy po lehké ztrátě míče ve středu hřiště Polách poslal míč doprava na Holíka, jehož střelu ale Křížek vyrazil. Druhé gólové radosti se diváci na Střeleckém ostrově dočkali ve 36. minutě. To dlouhý míč zpracoval Linhart, efektně a zároveň efektivně ho patou prodloužil za sebe na Michala Klesu, který povedenou střelou levou nohou zvýšil vedení.

Vedení černobílých mohlo být do poločasu ještě vyšší, ale když krátce po druhém gólu napřáhl z pětadvaceti metrů Pavel Hašek, tak jeho dělovku zastavilo až břevno. A když Kalod po rohu hlavičkoval pouze těsně vedle, odnášela si Hoftychova parta do kabiny dvougólové vedení.

Vstup do druhé půle patřil opět Dynamu. Brankou ale neskočil ani pokus Linharta při vyběhnutí brankáře Dostála, ani střela z první z kopačky Jarolíma po kombinaci s Benátem. Po centru Kaloda měl po hodině hry další možnost Klesa, ale jeho střelu roh Hubáček. Po něm se k zajímavé hlavičce dostal Deli, Dostál míč vytáhl a následnou dorážku Benáta zastavila tyč a Kaloda vychytal znovu Dostál. Domácím byl však pískán ofsajd, takže vzruch po Deliho hlavičce byl zbytečný.

Jihočeši si utkání v klidu hlídali a nepouštěli soupeře prakticky do žádného ohrožení Křížkovy svatyně. Výjimkou byla 79. minuta. To po standardní situaci zaskakoval za gólmana Křížka na brankové čáře Klesa a domácí středopolař vyrazil i následnou dorážku Kubicy. Zbytek duelu už si však Dynamo pohlídalo a po výhře 2:0 se Zlínem si do tabulky připsalo tři body.

Němec František (90.)

Pavel Hoftych (trenér Dynama): "Ve čtvrté minutě jsme šli do vedení, a to byl velice důležitý moment utkání. Zlín totiž málo gólů sice střílí, ale zároveň jich velice málo dostává. Poté jsme přidali druhý gól, který tým uklidnil. I v dalším průběhu hry jsme tam měli další šance, ty jsme ale již dotáhnout nedokázali. Ve druhém poločase soupeř bránil o něco lépe a měl také několik náznaků příležitostí a jednou nás tam zachránil na brankové čáře Michal Klesa. Měli jsme následně i možnost v podobě protiútoků, kdy soupeř hrát tak trochu vabank, třetí gól jsme tam ale již dotlačit nedokázali."

Alois Skácel (trenér Zlína): "Jsme v situaci, kdy nemůžeme rozdávat body. Říkali jsme si, že bychom alespoň bod dnes uhrát mohli, ale to bychom museli hrát přesně tak, jak jsme si před zápasem řekli. Jenže hned ve čtvrté minutě jsme dopustili to, aby soupeř naklonil zápas na svou stranu, a to byl pro nás pro všechny šok. Naše zkušená obrana udělala při obou inkasovaných gólech hrubé chyby a můžeme být jen rádi, že nás ve druhém poločase podržel gólman Dostál. Vítězství domácích bylo zasloužené."