V doslova mrazivém odpoledni se junioři Dynama protrápili dnešním utkáním 30. kola Juniorské ligy, v rámci něhož na Složišti přivítali Duklu Praha. Ta si, i přes nepříjemné komplikace s dopravou k zápasu, na hřišti dělala co chtěla a po suverénním výkonu si odváží cenné tři body za jasnou výhru 5:1.

Utkání začalo s pětačtyřicetiminutovým zpožděním, protože Dukla Praha měla na cestě problémy s autobusem. Zdálo by se tak, že úvod zápasu, do něhož Pražané nastoupili téměř přímo z autobuse, bude touto nepříjemností poznamenán. Opak byl ale pravdou.

Dukla totiž do utkání vtrhla s vervou a od prvních minut hrála před brankou Dynama. Již ve druhé minutě měli hosté na svém kontě tři rohové kopy! A právě po třetím rohu se hosté radovali z prvního gólu utkání, když se přesnou hlavičkou prosadil Václav Milec. V 10. minutě to již mohlo být 2:0 pro Duklu, nebýt dobrého obranného zákroku Šumského! První akce Dynama, která stojí za zmínku, se odehrála v minutě šestnácté, kdy z pravé strany střílel Vaněk, ale obránce míč zblokoval na roh.

Hosté dál pokračovali v aktivní hře, vidět byli zejména Kunič s Milecem, kteří si na hrotu útoku náramně rozuměli. Dynamo si v první půli vytvořilo jedinou gólovou situaci, kdy se ve 34. minutě dostal ke střele ve vápně Dukly Ivo Horák, ale míč z jeho kopačky pouze orazítkoval tyč. O tři minuty později Dukla na Složišti předvedla, jak se šance mají využívat. Pavel Čapek se po rychlém protiútokiu hostů dostal z levé stany až do vápna Dynama a střelou ke vzdálenější tyči nedal Vokatému žádnou šanci. oba týmy tak odcházeli do kabin za stavu 0:2.

Do druhého poločasu domácí lavička prostřídala Vaňka a Novotného, které nahradili Repa se Slámou. A Dynamo si lepší start do druhého poločasu přát nemohlo. Po rohovém kopu se v chumlu hráčů v pokutovém území nejlépe zorientoval David Straka, který těsně před výkopem nahradil v sestavě původně nominovaného Dudáka a dokázal dostat míč za záda Štěpánka. Radost domácích fotbalistů a neději přihlížejících fanoušků Dynama, bleskově zchladil Petar Kunič, který hned ve 47. minutě vrátil Dukle dvoubrankové vedení.

Herní projev Dukly se ani po třetím gólu nezměnil - hosté běhali, kombinovali, hráli fotbal, což se domácím čím dál méně dařilo. Klíčové střídání si Dukla Praha připravila na 57. minutu, kdy ze hřiště stáhla dva ze tří svých dosavadních střelců (Kunič, Milec) a na hřiště vyběhl Kotlík s Mickou. Pouze čtyři minuty pak Ondřeji Kotlíkovi stačilo k tomu, aby poprvé překonal gólmana Vokatého a pohotovou dorážkou, po předchozí chybě domácího gólmana, zvýšil vedení Dukly na 4:1. A že to nebylo všechno, dokazuje 70. minuta, kdy se podruhé prosazuje Ondřej Kotlík, který prostřelil střelou z voleje, z hranice pokutového území, vše, co mu stálo v cestě a pečetil vítězství Dukly Praha pátým gólem.

V závěru utkání již hosté kontrolovali svůj náskok, i tak se ale snažili hrát aktivně a hlavně v závěru utkání se zdálo, že domácí junioři již tento zápas dávno vzdali...