Juniorce Dynama se nevyvedl ani druhý zápas Juniorské ligy. Jihočeši v něm podlehli posíleným mladíkům Plzně 3:1. Českobudějovický tým poslal do vedení již ve 4. minutě Linhart, ale Západočeši ještě do poločasu skóre otočili a nakonec zvítězili o dvě branky.

Jihočeši vstoupili do utkání výborně. Již ve 4. minutě se prosadil Linhart. Další možnost měl záhy Kaladhzyan, ale svoji šanci zahodil. Dynamo i nadále drželo soupeře na uzdě a ten si s českobudějovickými mladíky nevěděl příliš rady. Jenže po půlhodině hry přišla velká chyba, kterou potrestal Petráček a bylo vyrovnáno.

I nadále se hrálo vyrovnané utkání. Hodně silná sestava Plzně, ve které nechyběla kompletní lavička z ligového duelu s Jihlavou, se prosadila až krátce před přestávkou. Po další chybě v zadních řadách se trefil znovu Petráček. Po poločase byl tedy stav 2:1 pro Západočechy, za které nastoupili i zkušení hráči jako Kozáčik, Řezník, Hejda nebo nadějný Štípek.

Jihočeši se silného soka nezalekli a i nadále pokračovali v aktivní hře. Jenže vyrovnávají gól se nedostavil a navíc v závěru korunoval výhru Viktorie Domabyl. Plzeňstí byli pochopitelně spokojeni. "Jsme spokojeni, jak s výsledkem, tak s hrou, zejména ve druhé půli. Ve druhém poločasu jsme na hřišti chvílemi dominovali. Zápas byl naprosto v naší režii a trpělivou hrou jsme si došli pro zasloužené tři body,“ řekl pro web Plzně trenér Jiří Skála.

Mladíky Dynama nyní čeká další zápas Juniorské ligy příští úterý na Střeleckém ostrově s Baníkem Ostrava. V pátek se podobný tým, jako v Plzni, představí v dresu Strakonic v prvním duelu ČFL.

Martin Vozábal (trenér juniorky): "I přes prohru musím kluky pochválit. Ve hře samozřejmě byly chyby, ale s herním projevem jsme spokojeni. Odehráli jsme kvalitní utkání proti soupeři, v jehož sestavě se objevila praktivky komletní lavička Plzně z ligového utkání s Jihlavou. Jestli jsem kluky por Brnu kritizoval, tak nyní je musím pochválit."