Fotbalisté juniorského týmu Dynama začali nový ročník Juniorské ligy skvěle, když v domácím prostředí na Střeleckém ostrově rozstříleli Hradec Králové 6:1. Střelecky se prosadili Funda (2), Kadula (2), M. Held a Schertler.

Fotbalisté juniorky Dynama začali po roční pauze v Juniorské lize proti Hradci opatrně a za velkého vedra bylo na obou týmech patrné, že nikdo nechce udělat zbytečnou chybu. Přesto se hned v 11. minutě dostal do velké šance Kadula, jehož povedenou hlavičku zastavilo břevno hostující brány. Další střelecké pokusy Dynama zaznamenali Martin Held a následně také Sahanek, brankáře Ottmara ale překonat nedokázali. Za hosty byl nejvíce v prvním poločase vidět Filip Zorvan, ani on ale nedokázal výrazněji zaměstnat domácího gólmana Hajduška. Chvilku před odchodem do kabin se do velmi slibné šance dostal domácí Čadek, do jeho střely ale na poslední chvíli strčil nohu jeden z obránců a lehkou tečí vychýlil balon mimo brankový prostor.

Zatímco první poločas branku ne přinesl, ten druhý byl ve znamení velkých gólových hodů. Hned ve 49. minutě se k centru dostal Dvořák, míč prolétl celým vápnem k nohám Jiřího Fundy, který tvrdou ranou poslal Dynamo do vedení. Za minutu to bylo již o dvě branky a opět měl v gólu prsty Jiří Funda, po jehož akci se další přesnou střelou prosadil Martin Held. Hosté odpověděli ale bleskově. V probíhající 52. minutě dostal trochu více prostoru Vojtěch Heger a bez větších problémů snížil na rozdíl jediné branky.

Na několik málo minut se pak hra opticky vyrovnala, zvrat ale přišel v 66. minutě, kdy se po přízemní přihrávce od Hály ve skluzu prosadil Jindřich Kadula. Za další dvě minuty vedli Jihočeši již 4:1 - po pasu od Kaduly se pohotovou ranou do střelecké listiny zapsal střídající Martin Schertler. Za prakticky rozhodnutého stavu hosté rezignovali a přestalo se jim zcela dařit. Na hřišti bylo pouze jediné mužstvo a hrálo se výhradně na polovině Východočechů. Hned v 73. minutě vybojoval míč na váhajícím stoperovi Jindřich Kadula a svým druhým gólem v zápase zvýšil na rozdíl čtyř branek. Rozklad hostující defenzivy pak dokončil v 79. minutě Jiří Funda, který také svým druhým gólem v zápase uzavřel skóre na konečných 6:1.

Jiří Lerch (trenér Dynama): "Z výsledku se mi ještě teď trochu točí hlava. Dnes se jen potvrdilo, že ta juniorská liga je trochu někde jinde něž ČFL, kterou jsme hráli v loňské sezoně. Velký rozdíl je především ve zkušenostech hráčů, po bezbrankovém prvním poločase jsme dali v úvodu první gól a hned poté jsme přidali druhý. Pak se ukázalo, že máme v týmu více hráčů, kteří mají zkušenosti z A-týmu, a v dalších minutách jsme pak vedení navyšovali. Naše vysoké vítězství bylo zasloužené."