Ve 13. kole Juniorské ligy neuspěla juniorka českobudějovického Dynama na hřišti Příbrami, kde šestkrát inkasovala. Středočechům se tak povedla odplata za první vzájemné střetnutí z této sezony, kdy si ze Složiště odvezli sedmibrankový debakl.

První měření sil obou soupeřů v této sezoně dopadlo drtivým debaklem 7:0, jinak Dynamo středočeský celek nikdy neporazilo. Ke 13. kolu vyrazili Jihočeši k Litavce s Hálou ve středu zálohy, domácí sestavu vyztužil zkušený Tarczal. Ze širšího kádru áčka nastoupili i Jandera s Holým. Favorizovaní domácí od začátku byli aktivnějším týmem. Územní převaha však dlouho nepřinášela žádné výraznější šance. Jihočeši se v poklidu bránili a čas od času vyráželi do rychlých protiútoků.

Všechny zvyklosti z úvodní půlhodiny zrušil ve 39. minutě domácí kapitán Denis Laňka, jenž překonal do té doby jistého Coufala v brance Dynama. Uběhly jen dvě minuty a českobudějovický gólman musel lovit míč ze své sítě podruhé. Tentokrát nestačil na zakončení Jana Matouška a Příbramští si do kabin odnášeli klidný dvoubrankový náskok.

Do druhého dějství se svěřenci trenérů Vlčka s Lengyelem pustili s vervou, avšak po čtyřech minutách hry inkasovali potřetí. Postaral se o to Lukáš Ric a s nadějemi černobílých to vypadalo zle nedobře. Definitivně po nadějích na bodový zisk bylo v 52. minutě, kdy sudí Pechanec nařídil proti hostům penaltu, kterou bezpečně proměnil Emmanuel Antwi.

I vinou řady střídání tempo hry opadlo, o vítězi bylo rozhodnuto. Pátý příbramský zásah obstaral dvacet minut před koncem Jan Matoušek, jenž se v utkání zapsal mezi střelce podruhé. Stejný počin se povedl v předposlední minutě ještě Lukáši Ricovi, který upravil skóre na konečných 6:0. Příbrami se tak povedla odplata za předchozí vysokou porážku. Českobudějovická juniorka má naopak příští týden doma s Hradcem co napravovat.