Pohodový podvečer prožili na Střeleckém ostrově fotbalisté i fanoušci Dynama České Budějovice. Tým Pavla Tobiáše v utkání s Kladnem dominoval a zcela po zásluze zvítězil 3:0. Hrdinou dne byl Tomáš Stráský, jenž zaznamenal hattrick!

Trenér Dynama poslal do zápasu proti Kladnu slibovaného Brazilce Hudosna, jenž se mu již v 5. minutě odvděčil zajímavou akcí. Snědý fotbalista na polovině hřiště obral lehko o míč váhajícího Bartoše a kvapem postupoval po levé straně na gólmana Pavlíka. Zdatně mu sekundoval i Tomáš Stráský, který si řekl také o přihrávku před prázdnou bránou, míč z kopačky Hudsona postrádal ale potřebnou přesnost a z celá šance Dynama přišla vniveč.

I další šance Jihočechů nesla podpis Hudsona, který hlavou zakončoval centr Šímy, na gólmana Pavlíka ale nevyzrál. Hosté dokázali odpovědět střelou Bartoše z velké dálky, ta ale gólmana Kučeru neměla šanci ohrozit. Ve 20. minutě hry měl k vedoucí brance velmi blízko Petr Benát, jeho střelecký pokus z osmnácti metrů ale zastavila pravá tyč Pavlíkovy brány!

Hosté se sice do šancí v první půlhodině příliš nedostávali, kombinacemi ve středu pole byli ale Dynamu minimálně vyrovnaným soupeřem a příchozí diváci na Střeleckém ostrově viděli pohledný fotbal v maximálním tempu. Kladenským fotbalistům dělal velké problémy zejména rychlonohý Hudson, jehož únik po pravém křídle žlutým faulem zastavil Šisler a po následné standardní situaci se dostali domácí do vedení. K přímému kopu se postavil Šíma a na přední tyči šikovně nabíhající Tomáš Stráský umně tečoval míč za bezmocného Pavlíka - 1:0.

Prakticky hned po rozehrávce mohl vyrovnat po akci Bartoše s Klinkou ve vápně neobsazený Šilhan, svůj pokus ale nasměroval mimo tři tyče. První přímý střelecký pokus si na své konto hosté připsali ve 32. minutě, rána Šislera směřující doprostřed brány ale Kučeru příliš nezaměstnala. Trochu brazilského driblingu předvedl ve 37. minutě Hudson, následná rána z hranice vápna ale mířila nad. V samém závěru poločasu hosté hodně přidali a několikrát se dostali až do bezprostřední blízkosti domácí brány, gólmana Kučeru ale výrazněji prověřit nestihli.

Druhý poločas začalo jako již tradičně velmi aktivně a úvodní desetiminutovka se odehrávala především v blízkosti velkého vápna hostů. Při chuti byl především Brazilec Hudson, jehož úniky a kudrlinky přinutili domácí diváky několikrát k potlesku na otevřené scéně. Gólový centr poslal v 54. minutě na hlavu Sedláčka taktéž dobře hrající Riegel, gólman Pavlík ale vytáhl bravurní zákrok.

Jihočeši svůj nápor postupně zvyšovali a odměnou jim byla druhá branka. V probíhající 64. minutě Sedláček téměř u brankové čáry patičkou přiťukl balon na Hudsona, který s ničím neváhal a balon poslal do vápna. Před kladenskou brankou se v souboji dokázal prosadit Tomáš Stráský, který sice balon zasáhl zády, ale ten přesto směřoval do sítě. Na poslední chvíli jej však zázračně zastavil perfektním zákrokem Pavlík, na bezprostřední dorážku Tomáše Stráského už ale neměl nárok.

Pro mladíka Dynama byly ale v neděli dva góly málo a hned v zápětí přidal třetí gól. Jihočeši předvedli v 68. moderní fotbalovou akci, kdy si na dlouhý pas středem hřiště nabíhal Benát, parádním centrem vyzval ke skórování Hudsona, kterého však skvělým zákrokem vychytal Pavlík. Míč se ale odrazil na kopačky zcela osamoceného Tomáše Stráského, který z hranice vápna ranou doprostřed brány zvýšil na 3:0.

Hosté po třetí inkasované brance rezignovali a Jihočeši mohli přidat další góly. Zakončovat zkoušel v 80. minutě Homoláč, nezamířil však přesně. V posledních minutách hry hosté přeci jen krátce zvedli hlavu, vrcholem jejich snahy bylo Benešem nastřelené břevno, které však na konečné skóre vliv nemělo.