Českobudějovičtí hráči navázali na výbornou první půli ze zápasu s Teplicemi, v příbramském prostředí, ze kterého se snadno body nedovážejí, dokázali uloupit tři body především díky famóznímu výkonu všech hráčů, výborné defenzivě a smrtícím brejkům, kterých se zhostili Aleš Matoušek a Jan Gruber.
Oproti minulému utkání s Teplicemi, které skončilo po nezvládnutém konci zápasu 1:1, přichystal kouč Tobiáš na duel s Příbramí pouze jedinou změnu - zraněného Čápa nahradil mladík Leština, jenž dostal poprvé trenérovu důvěru v této sezoně, od prvních minut nastoupil na levém kraji záložní formace. Tým praktikoval herní rozestavení 4-4-2.

Od úvodních minut se začali pomalu dostávat do tempa domácí fotbalisté, po několika platonických, útočných nájezdech domácích hráčů, kterým českobudějovičtí zadáci bez problémů odolávali, se ve slibné šanci ocitli ve 13. minutě - po sérii zahrávaných, rohových kopů se Příbramští dostali ke dvěma hlavičkám, které však brankáře Kafku nezaskočily. V 15. minutě vykouzlil hostující Matoušek slibně začínající akci, balón ale nestačil dostihnout na hrací ploše útočník Lafata, o minutu později tentýž fotbalista z dobré pozice nastřelil jen protihráče. V 18. minutě rozehrával standardní situaci příbramský Zavadil, Kafkovi však žadné větší starosti nenadělal, v následující minutě se ovšem propracoval domácí špílmachr k první vyložené šanci zápasu, ale jeho přízemní střela k tyči se po zeleném pažitu až do hostující sítě nesvezla, Kafka pohotově zabránil vstřelení vedoucího gólu. Ve 21. minutě se opět budějovický brankář vyznamenal - Svoboda ideálně nacentroval, Žemlík zcela nekryt jihočeskými obránci hlavičkoval z bezprostřední blízkosti, jeho pokus však výborně zpacifikoval vynikající Kafka. Ve 26. minutě hostující Vozábal rozehrál na Lafatu, který se efektně uvolnil a posléze nádherně přihrál Horejšovi do první vyložené šance černobílého celku, ten však poslal hlavičku vedle Václavíkovy svatyně. Od 32. minuty se naskytla pro domácí série nesčetných, standardních situací, které naštěstí zůstaly nepotrestány, od 37. minuty do konce poločasu měli Středočeši drtivou převahu, bezchybná souhra v jihočeské defenzivě však brance zamezila.

Na začátku druhé půle se obrázek hry prakticky nezměnil, ve 48. minutě vyslal nebezpečný projektil k tyči obrovitý Žemlík, míč ale míjel o decimetry Kafkovu bránu. v 53. minutě nikdo z příbramských fotbalistů nedokázal zužitkovat panující zmatek v jihočeské, obranné řadě. V 57. minutě se Kafka nanovo nadechl k perfektnímu zákroku, když reflexivně vyboxoval parádní pokus domácího Nováka na rohový kop, po kterém středočeský Zavadil pálil nad. O tři minuty později však bylo mnohem veseleji - českobudějovický Chlebek obelstil Turtenwalda, následně nádherně prostrčil na Matouška, který pohotově zakončil pohlednou akci do odkryté svatyně - 0:1. V 66. minutě rozehrál Zavadil standardní situaci, po které nebezpečně hlavičkoval domácí kanonýr Siegl, balón se však nevešel mezi tři tyče. V 78. minutě zasadilo černobílé mužstvo další bodnutí - výborně hrající Matoušek skvostně vysunul pasem střídajícího Grubera, jenž po čtyřech minutách pobytu na středočeské půdě rozvlnil síť jedovatou pumelicí - 0:2. Hosté, kterým nezbývalo nic jiného než se zcela vrhnout do útoku, zásobovali jihočeskou obranu v hojné míře - v 80. minutě provětral Kafkovy rukavice domácí Kulič, posléze dokázal zlikvidovat i Sieglovu hlavičku, v 83. minutě Zavadil zahrával trestný kop, který se snesl po jihočeské svatyni. O šest minut později se pokoušel překvapit ze standardní situace Otepka, ale ani on nedokázal najít skulinu českobudějovické brány. V 90. minutě mohl nadobro pohřbít černobílý tým příbramské fotbalisty - po precizní, ukázkové kombinaci, kterou začal fantasticky hrající Leština, se v nadějné pozici objevil Svoboda, ten ale mířil velice nepřesně, načež hlavní arbitr Čuřín pískl konec celého zápasu.