Ani ve druhém přípravném zápase se fotbalisté Dynama České Budějovice z výhry neradovali. V zápase s důrazným Dynamem Drážďany tahali Jihočeši především v první půli za kratší konec provazu a ani zlepšený výkon ve druhé části hry nepřinesl lepší výsledek než 1:3. Jedinou branku budějovického Dynama střelil dvacet minut před koncem David Homoláč, který hlavou zužitkoval přímý kop Benáta.

Podpořeni minimálně stovkou nejvěrnějších fanoušků začali fotbalisté Drážďan proti Dynamu velmi opatrně a úvodní minuty byly spíše v režii domácího celku. Již v 5. minutě se uvnitř pokutového území dostal k hlavičce Šíma, jeho pokus směřující doprostřed brány ale brankář Keller v pohodě lapil. O necelou minutku později pálil zpoza vápna David Homoláč, i jeho pokus ale postrádal potřebnou přesnost a mířil nad. V 17. minutě se k dalšímu ohrožení hostující brány dostal málem zpoza vápna střílející Benát, míč mu ale nesedl a budějovický špílmachr zamířil nad. Hosté sice začali pozvolna, po úvodním oťukávání ale zabrali a budějovické Dynamo bylo rázem v jednom ohni. Po pádu Sarvana v pokutovém území se sice pokutový kop nekopal, avšak z následné akce využil nepřítomnosti Horejše v pokutovém území Pavel Dobrý, jenž přesnou ranou k tyči otevřel skóre zápasu - 0:1. Absence stopera se projevila i o sedm minut později, kdy dalších zmatků v pokutovém území Dynama využil opět Pavel Dobrý, jehož druhá branka srazila Jihočechy na zem. Ve 36. minutě mohl Dobrý zdecimovaným svěřencům kouče Tobiáše zasadit další ránu, jeho hlavičkový pokus ale prolétl půl metru nad břevnem Křížkovy brány. Gólovou radost si hráči i fanoušci Drážďan zopakovali o dvě minuty později, kdy se do střelecké listiny po centru Cozzy zapsal i druhý kanonýr týmu Halil Savran - 0:3. I ve zbytku první části hosté z Německa na písecké umělé trávě dominovali, skórovat se jim ale už nepovedlo.

Ve druhém poločase se obraz hry částečně změnil. Fotbalisté Drážďan již nebyli tak aktivní a naopak zabrali svěřenci kouče Tobiáše. Ten částečně prostřídal sestavu, což bylo ku prospěchu hry. V 53. minutě sice ještě zahrozil z přímého kopu Nikol, pak si ale vytvářeli šance pouze Jihočeši. V 62. minutě měl gól na hlavě Homoláč, míč z brankové čáry ale odehrál Cozza. O dvě minuty později pak Cozzu přetlačil u lajny Mezlík a z velkého úhlu se tlačil do zakončení - brankáře Kellera ale nepřekonal a z následného rohu budějovické Dynamo nezahrozilo. Odměna za zvýšené úsilí českého týmu ale nakonec přišla. V 72. minutě si na přímý kop Benáta naběhl David Homoláč, který nekompromisně hlavou snížil na 1:3. Utěšenou ránu směrem ke Kučerovi pak vyslal v 78. minutě Pfeffer, s ranou nad bránu ale gólman Dynama problémy neměl. Posledních deset minut hry Jihočeši svého soupeře stále tlačili, když nedokázal proměnit ani Benát svou velikou šanci, skončil zápas výhrou hostů 1:3.

Pavel Tobiáš (trenér Dynama): "Zápas pokazil ten první poločas, který byl znaší strany celý proflákaný. Do zápasu jsme vstoupili jako primadony a díky tomu jsme inkasovali ty branky. V tomhle období a v tomhle stavu si nemůžeme dovolit hrát způsobem, jakým jsme hráli v prvním poločase."