Testem nových hráčů mělo být poslední utkání staršího dorostu proti Hradci Králové. V základní sestavě Dynama se objevili jen dva fotbalisté, kteří během roku pravidelně oblékali ligový dres. Přesto si hráči, o jeden, dva i tři roky mladší, než jejich soupeři, dokázali s Východočechy poradit a připravili divákům lahůdkové rozloučení s letošní sezónou. Při vítězství 4:1 prožil velký den Michal Schön, jenž vstřelil všechny branky.

Fotogalerie

Hodinu po poledni se ve velmi teplém počasí na hřiště postavily dva zcela odlišně sestavené týmy. Zatímco trenér domácích Soukup pojmul zápas jako prodloužené přípravné období a do sestavy nezařadil žádného hráče ročníku 85, kouč hostí vsadil na zkušenost a naplnil soupisku tím nejlepším, co pro letošní sezónu měl. Některé fotbalisty tak dělily neuvěřitelné tři roky.

Zkušenosti ale nebyly Hradeckým k ničemu v boji proti nadšeně bojujícím domácím, kteří ihned převzali otěže zápasu. Už v 9. minutě Kosobud vyslal vzduchem přihrávku za hostující obránce, kde si ji převzal Schön a s přehledem podél gólmana zakončil - 1:0 Za dvě minuty mírně zahrozili hosté Dvořákovo střelou metr nad břevno. Nejkrásnější akce celého utkání přišla po čtvrthodině hry. Schön uvolnil Slámu, který se hbitě protáhl kolem protihráče do pokutového území a ideálně nabil znovu Schönovi - 2:0. Už za minutu mohl stejný střelec dokončit hattrick, ale zcela sám před Lindrem zamířil vedle levé tyče.

Nečekaně úspěšný nástup do utkání hráče v černobílém uspokojil a s přibývajícím časem jejich hra začala postrádat přímočarost, na některých fotbalistech bylo znát, že tempo zápasu je nad jejich síly. Ani Hradec ale pohříchu nedokázal vytěžit ze své hry více, než jedinou branku, kterou v 39. minutě vstřelil Duchnič a snížil tak na 2:1. Ve 41. minutě se Schön kličkou zbavil protihráče a když se připravoval k zakončení, byl při střele v pokutovém území podkopnut, penalta se ale nepískala. Do šaten se tak šlo za těsného vedení Dynama.

Myšlenky na vyrovnání Hradeckým nevydržely déle než do 58. minuty, kdy vystřídavší Toncar u rohového praporku obtancoval soupeře a vyslal nádherný centr do vápna. Tam se po něm rybičkou vrhnul Schön a dokončil hattrick - 3:1. Východočeši se prezentovali jen nečekaným lobem Pavelky ze 64. minuty. Míč zapadl těsně za břevno Pípalovy brány. Další střídající hráč Pravda zařídil v 66. minutě další sólo pro Schöna, který sprint z poloviny hřiště vyšperkoval kličkou na brankáře Lindra a bylo to 4:1.

Nově složený tým napsal výbornou tečku za letošní sezónou a naznačil, že v příští sezóně by Dynamo mohlo bojovat o vyšší příčky, než tomu bylo nyní.