Fotbalisté Dynama České Budějovice na domácím hřišti udolali Sigmu Olomouc a opět se o něco vzdálili sestupovým příčkám. V zápase 27. kola Gambrinus ligy Jihočeši narazili na domácím hřišti na velmi zdatného soka, který v podání Jakuba Petra dokázal v úvodu druhé půle odpovědět na vedoucí branku Rudolfa Otepky. Na hranici sil bojující domácí se ale nevzdali a ač se dlouhé minuty nemohli dostat do větší šance, rozhodl o jejich výhře pět minut před koncem Ladislav Volešák.

Fotbalisté Dynama po dvou remízách se silnými týmy Sparty a Plzně přivítali na domácím hřišti ofenzivně laděný celek Olomouce, který přijel na jih Čech očividně ve velké pohodě. Hned od úvodních vteřin začali hosté velmi aktivně a odměnou jim byly dva rohové kopy v prvních dvou minutách. Pozorně bránící budějovická obrana ale soupeře do zakončení nepřipustila. Domácí si první příležitost připsali v 10. minutě, kdy po faulu na Hudsona poslal nepříjemný centr do vápna Otepka, jak Leština, tak Horejš ale na míč ve velmi dobrých pozicích uvnitř malého vápna nedosáhli.

Na druhé straně hřiště zkoušel střílet zpoza vápna Machalický, jeho slabá střela ale brankáře Kučeru příliš nezaměstnala. O poznání větší šanci si svěřenci Zdeňka Psotky připsali ve 22. minutě, kdy se po rychlé kombinaci zjevil před Kučerou zcela osamocený Jan Navrátil. Budějovický gólman si dobře vyběhl a následně pravou rukou vyrazil gólovou střelu mladého olomouckého útočníka. Domácí odpověděli střelou Hudsona, ta ale postrádala patřičnou přesnost. S blížícím se koncem poločasu zvýšili fotbalisté Dynama ještě o něco své úsilí, přesto se ale zdálo, že se do kabin odejde za stavu 0:0. Proti byl ale jarní budějovický střelec Rudolf Otepka, který se v nastaveném čase postavil k zahrávání přímého kopu po faulu na Hudsona, a jeho krásná střela přesně do šibenice skončila za zády bezmocného Lovásika - 1:0.

Jihočeši si chtěli pohlídat vstup do druhé půle, což se jim ale vůbec nepovedlo. Hned ve 47. minutě si Jakub Petr naběhl do vápna na přihrávku Bajera z levé strany, domácí kapitán Horejš podklouzl a olomoucký hráč mohl usměrnit míč špičkou kopačky k pravé tyči - 1:1. Jihočechy inkasovaná branka hodně zaskočila a zle mohlo být v 60. minutě, kdy pálil z další nebezpečné pozice Tomáš Janotka, gólman Dynama byl ale opět pozorný. Hned o pár okamžiků později se k zakončení dostal po samostatném úniku Petr, v gólové pozici ale zamířil těsně mimo.

Tým Jaroslava Šilhavého se nemohl dostat do tempa a zdálo se, že se na Střeleckém ostrově zrodí osmá remíza v této sezoně. Po dvou neproměněných šancích se ale v 86. minutě trefil po centru Hudsona opřel do míče střídající Ladislav Volešák, jehož parádní rána bez přípravy se zastavila až v bráně gólmana Lovásika. Ve zbývajících minutách si domácí fotbalisté své vedení zkušeně pohlídali a za nezměrnou bojovnost si připsali zasloužené vítězství 2:1.