Fotbalisté Dynama České Budějovice podruhé v řadě prohráli! Tým vedený koučem Františkem Ciprem nestačil po domácí prohře s Mladou Boleslaví ani na Příbram a v zápase 26. kola Gambrinus ligy prohrál gólem Emila Rilkeho 0:1. Jihočeši odehráli s domácím celkem naprosto vyrovnaný duel s minimem vyložených šancí a právě jediný gól zápasu rozhodl o konečném výsledku. Další zápas odehraje Dynamo již ve středu, když na E.ON stadionu přivítá Teplice, které vyválčily tři body za výhru na Kladně.
Jihočeši i přes své poklidné postavení v tabulce doplněné nabitým program přicestovali do Příbrami v téměř kompletní sestavě. Chyběli pouze Poborský a Homoláč. Místo něj se vedle Horejše objevil Kladrubský, který si vyměnil roli s na kraji hrajícím Peroutkou. Po delší odmlce nastoupil v základní sestavě Dvořák. A místo vykartovaného Poborského zaujal Hrbáč. Pod padajícími dešťovými kapkami byli Jihočeši v úvodu aktivnějším týmem. Během prvních deseti minut ale ač se usadili na polovině soupeře, tak si nevytvořili žádnou příležitost, jenž by vedla ke vstřelení gólu. Když už se Dynamo dostalo do blízkosti branky soupeře, všechny centry, většinou směřované na Jana Holendu, stahoval do své moci brankář Pařízek. Více pozdvižení diváci viděli na druhé straně. To když dravý Rilke trefil v zakončení připraveného brankáře Křížka. Podmáčený terén ve způsobu hry mírně zvýhodňoval na úkor technických hráčů spíše důraznější fotbalisty. Když domácí Hunal velmi ostře atakoval Holendu, budějovický útočník sundal chránič a na pravé noze mu názorně ukazoval utržený šrám. Hostujícím obráncům dělal největší starosti především rychlonohý Rilke. Příkladem mohla být 39. min. Příbramský forvard se už málem řítil sám na Křížka, ale na poslední chvíli zažehnal hrozící nebezpečí Plocek a míč mu ve skluzu ukopl. Následně se na opačné straně prezentoval pěknou střelou Volešák. Gólman Pařízek jen s vypětím všech sil vytěsnil jeho pokus těsně vedle pravé tyče. Minutu před koncem první půle se Hunal vyšrouboval nejvýše ve vzduchu, míč ale už do sítě z rohového kopu neusměrnil. Se závěrečným hvizdem oznamujícím konec prvního poločasu se do kabin zrovna nehrnul David Horejš. Místo toho zůstal s bolestivou grimasou ležet na mokrém trávníku.

Českobudějovický kapitán po přestávce opět zasáhl do hry, ovšem velmi záhy ji také opustil. S pokulháváním se dobral ke středu hřiště u laviček, kde popřál hodně štěstí spoluhráči Žižkovi. Ten se postavil na levý okraj obranné čtyřky a odtud do středu putoval Peroutka. Do druhého poločasu fotbalisty přivítalo zlepšené počasí. Pršet totiž přestalo. Stejně tak však obě mužstva nepokropila ani žádná živá voda. Pohledných akcí zrovna přehršel k vidění nebylo. První střelecký pokus zaznamenal Volešák, který v tísni mířil z penaltového prostoru zcela mimo příbramskou branku. Jinak poklidný průběh utkání pak narušila 61. min., kdy bylo rušno na obou stranách hřiště. Nejdříve Hrbáč nevystřelil na branku a posléze byl ve vápně atakován domácím Máchou. Jihočeši se dožadovali odpískání penalty. Sudí Jech zůstal naprosto ledově klidný. Ihned na to vedl rychlý protiútok Jungr, ale slibně se rozjíždějící akci přímo zazdil centrem až mimo hrací plochu. Blízko ke gólu měli svěřenci kouče Cipra o šest minut později. Po rohovém kopu se před brankářem Pařízkem strhla mela. Holenda však netrefil poskakující míč a Černý následně pálil jen do obranného valu Příbrami. V 69. min. tak pro Dynamo přišel šok. Rohový kop Otepky ještě stačila obrana hostů odvrátit, na centr Eismanna ale už nestačila. Na něj si naběhl Emil Rilke a hlavou zamířil přesně k levé tyči - 1:0. Brankář Křížek se natahoval marně. Na obdrženou branku trenér Cipro reagoval okamžitě. Černého nahradil Adamec a Táborského Mrkvička. Úkolem bylo jediné – alespoň vyrovnat. Jenže ve všech případech o útočné snažení Dynamo naráželo na zformovanou defenzivu Příbrami. Té s nebývalým přehledem velel zkušený Tomáš Hunal. Příbram nebyla bezzubá ani v ofenzivě. Křížka z dálky vystrašili Otepka s Rilkem. Oba pokusy však našly místo nad českobudějovickou brankou. V závěru ještě mohl branku Marily ohrozit Hrbáč, ale místo střely volil přihrávku Mrkvičkovi.

Muž zápasu

Zdeněk KŘÍŽEK - Připsal si na své konto několik jistých zákroků. Blýskl se zejména proti průniku Rilkeho z prvního poločasu. Jedinému gólu soupeře a bohužel i celého zápasu mohl jen těžko zabránit.
Tři nejlepší hráči zápasu:
Rilke, Otepka - Křížek

Jiří Kotrba (trenér Příbrami): "Jedeme do Olomouce a na Slovácko a to teprve budou zápasy o záchranu. Pokud vyhrajeme, tak se udržíme, pokud ne, tam sestoupíme. Nemáme co ztratit, všichni nás již odepsali, můžeme jen získat. Pro samotné hráče je výhra moc důležitá, doufám, že z nich ta nervozita spadne."

František Cipro (trenér Dynama): "Udělali jsme jednu chybu, Rilke zůstal úplně volný. Jinak jsme domácí do ničeho nepustili. Bylo vidět, že se trápí a hrají s nervozitou. Škoda nedotažených akcí Hrbáče a Plocka."