Fotbalisté Dynama České Budějovice to proti Plzni umí. Tým z jihu Čech s Viktorií prohrál naposledy v březnu roku 1998 a úctyhodnou sérii v sobotu opět prodloužil, když remízoval ve Štruncových sadech 1:1. Jihočeši byli lepší především v prvním poločase, avšak skórovat nedokázali a ve druhé pětačtyřicetiminutovce museli dotahovat vedení domácího celku. To se jim bleskově podařilo, když se o vyrovnání postaral v 72. minutě Tomáš Sedláček.

Trenér Pavel Tobiáš poslal do zápasu sestavu, která se shodovala s tou, která nastoupila v posledním zápase na hřišti soupeře ve Zlíně. Oproti minulému ligovému zápasu tak zůstal pouze na lavičce Michael Žižka a do základní sestavy se vrátil na post pravého obránce Jiří Peroutka.

Proti ambiciozní Plzni začali Jihočeši velmi dobře a pro někoho možná trochu překvapivě od úvodu diktovali tempo hry. První možnost sice měli ze standardní situace domácí, avšak po následné rychlé akci Dynama se po přihrávce Benáta řítil od poloviny hřiště sám na Poštulku Sedláček, jehož ránu ze třinácti metrů ale domácí gólman bravurně zneškodnil. O pět minut později mohl po Petrželově přihrávce odpovědět neobsazený Jiráček, jeho nepovedená střela ale gólmana Kučeru příliš nezaměstnala. Ve 20. minutě svěřenci kouče Tobiáše kapitánem Horejšem dokonce skórovali, branka ale nebyla pro ofsajdové postavení střelce uznána. Fotbalisté Dynama hráli i v dalších minutách velmi dobře, jenže jejich kombinace byly občas až zbytečně složité a chyběl moment překvapení s přesným zakončením. O střely ze střední vzdálenosti se tak na druhé straně pokoušeli Horváth s Jiráčkem, ani jeden z nich ale bránu netrefil. První ostřejší zákrok si tak gólman Kučera připsal až v 28. minutě, kdy musel zasahovat proti Rezkově ráně z hranice vápna. Šanci s přívlastkem gólovou měl pět minut před koncem poločasu po parádní kombinaci Dynama a Sedláčkově centru Jaroslav Hílek, jenž ale v těžké pozici ve skluzu netrefil prázdnou bránu. V samém závěru poločasu pak měli domácí možnost zahrávat dva rohové kopy, ani ty ale ke změně skóre nevedly a první pětačtyřicetiminutovka tak skončila smírně 0:0.

Do druhého poločasu vstoupili domácí o poznání aktivněji a před Kučerou bylo hned v úvodu horko po střele Petržely. I v dalších minutách se herní projev Viktoriánů zlepšoval a v 55. minutě zadunělo po hlavičce Rady nad Kučerou dokonce břevno. O dvě minuty později předvedli hosté rychlý brejk, po kterém hlavičkoval z výborné pozice vysoko nad Svátek a trest přišel málem po střele Petržely, jenž ale nedokázal odražený míč vrátit za záda budějovického brankáře. Jihočeši ale také nepolevili a po rychlém kontru se řítil po levé straně sám na Poštulku Šíma, plzeňský gólman ale předvedl další pohotový zákrok a míč vytěsnil na roh. Domácí se dostali do vedení v 68. minutě, kdy si na přímý kop Limberského naběhl Milan Petržela, jehož lehká teč hlavou zapadla za gólmana Kučeru. Odpověď Dynama ale přišla bleskově. Bojující Jihočeši se dostali k zahrávání rohu a velmi nepřehlednou situaci zakončil svým tradičním důrazem Tomáš Sedláček. V následujících minutách se hra trochu uklidnila a ani jedno z mužstev se nevytvořilo vážnější šanci. Po žlutém faulu Tomáše Hunala pálil z přímého kopu do zdi Limberský a když se ve vyložené šanci netrefil ani Varadi skončilo utkání nerozhodně 1:1.