Fotbalisté Fiktorie Žižkov ukončili dlouhou sedmizápasovou sérii Dynama bez prohry a obdržené branky, když na domácím stadionu Jihočechy porazili brankou Prášila 1:0. Svěřenci Františka Cipra nepodali optimální výkon a jedinou branku zápasu inkasovali po precizně zahraném přímém kopu, s nímž si brankář Filipko nedokázal poradit. V následujících minutách si gólové šance vytvořili Faldyna, Mrkvička a Táborský, avšak ani jeden z nich se prosadit nedokázal. K dalšímu zápasu nastoupí Dynamu již v neděli, kdy na domácím stadionu přivítá Kunovice.
Trenér Dynama musel před zápasem na Žižkově udělat dvě vynucené změny. K dispozici totiž neměl defenzivní hráče Homoláče s Dvořákem, kteří v minulém kole dostali shodně čtvrtou žlutou kartu a museli si tak odpykávat jednozápasový trest. Na pravém kraji obrany se tak na Žižkově objevil mladík Kladrubský a na post defenzivního záložníka se postavil Radek Mezlík.

Hned od úvodních minut byl k vidění poměrně solidní fotbal a rekordní návštěva na stadionu pod žižkovským vysílačem se rozhodně nenudila. Do první šance se v 5. minutě dostal střelec Bukač, když málem využil nedorozumění brankáře Filipka se stoperem Pivoňkou. Gólman Dynama se nešťastně srazil s vysokým bekem a před dobíhajícím Bukačem zívala odkrytá branka. Ke střele se ale nakonec nedostal a hra pokračovala odkopem od budějovické branky. O minutu později Bukač opět provětral obranu Dynama, avšak ani tentokrát se k zakončení nedostal. Jihočeši o sobě dali poprvé vědět ve 12. minutě, když se středem hřiště dostal k zakončení Poborský - jeho slibně vyhlížející pokus ale tečoval jeden z obránců pouze na rohový kop. Hned po rozehrávce rohového kopu bylo velmi dobře patrné, jak velký respekt z Poborského domácí borci mají. Hned dva obránci nepochopitelně očekávali přihrávku na největší jihočeskou hvězdu a zcela zapomněli na Petra Faldynu, který však sám před brankou našel slabou střelou pouze náruč připraveného Bartalského. V 15. minutě se zastřeloval z úhlu i Plocek, připraveného gólmana domácího celku ale opět nepřekvapil. Na konci první patnáctiminutovky se hra přelévala od branky k brance a nejednou se mohlo měnit skóre na obou stranách. Nejprve se v 16. minutě doslova probil do vápna domácí záložník Pokorný a za necelou půlminutku na druhé straně zakončoval nebezpečně Faldyna. Obzvlášt Faldynovo zakončení bylo precizní a brankář Bartalský měl plné ruce práce, aby dobře mířenou střelu vyrazil alespoň na rohový kop.

Když už se začínalo zdát, že Jihočeši mají utkání pevně ve svých rukou, přišel jako blesk z čistého nebe vedoucí gól domácího týmu. Po faulu Bureše se k zahrávání přímého kopu z pětadvaceti metrů postavil domácí kapitán Ondřej Prášil a tvrdou střelou skrz zeď překonal překvapeného brankáře Filipka. Jihočeši, kteří dostali gól po dlouhých 612 minutách, byli vývojem zápasu očividně zaskočeni a dobrých deset minut jim trvalo, než svoji hru opět zkonsolidovali. Během této desetiminutovky si domácí vypracovali dva rohové kopy a oba znamenaly pro budějovickou branku velké nebezpečí. Další šance Dynama přišla až ve 39. minutě, když se po chybě obrany dostal k hlavičkovému pokusu zcela nehlídaný Mrkvička - svou šancí byl ale tak zaskočen, že trefil pouze připravené rukavice domácího brankáře. O poznání větší šanci poté ve 42. minutě zahodil Faldyna, který svojí hlavičkou po rohu Poborského těsně minul levou tyč domácí svatyně.

Druhý poločas přinesl o poznání méně brankových příležitostí a k vidění byl spíše urputný fotbal, ve kterém hráli prim spíše domácí fotbalisté. Další slabší chvilku si v 55. minutě vybral brankář Filipko, když nepovedeným odkopem trefil pouze domácího útočníka Bukače, jehož následná střela jen těsně minula pravou tyč opuštěné budějovické branky. Dobrým tahem trenéra Cipra bylo nasazení Michala Beleje, který bezprostředně po svém příchodu na hřiště připravil gólovou přihrávku pro Faldynu. Exkunovický kanonýr ale z voleje míč netrefil a dobíhající Poborský skluzem míč do brány neusměrnil. V 77. minutě předvedli dobrou kombinaci Bureš s Belejem - první jmenovaný ale Bartalského střelou z úhlu nepropálil.

Poslední čtvrthodina se nesla ve znamení marné snahy Jihočechů, která povětšinou končila daleko před vápnem domácího celku. Jedinou velkou šanci měl pouze Táborský, který hlavou nedokázal do brány usměrnit přímý kop Poborského. Dvě minuty před koncem normální hrací doby to ještě zkusil z velké dálky Mezlík, ale ani jemu nebylo přáno a jeho pokus vysoko přeletěl břevno žižkovské branky. V průběhu 90. minuty ještě málem využil zaváhání Pivoňky Bukač, avšak rodící se brejk zastavil dobíhající Skála.