Fanoušci Dynama České Budějovice prožili na Střeleckém ostrově krásné sportovní odpoledne, když mohli ze zaplněných ochozů sledovat, jak fotbalisté z jihu Čech na domácím hřišti porazili úřadujícího letenského mistra 1:0. Dlouho vyrovnaný zápas rozhodl v 63. minutě stoper Marián Jarabica..

Kouč Sparty Jozef Chovanec nechal před středeční odvetou Ligy mistrů s Lechem Poznaň podle očekávání odpočívat mnoho opor. Ani na lavičku neusedl gólman Blažek a poprvé po příchodu z Anderlechtu Brusel tak dostal v soutěžním utkání šanci Zítka. V sestavě letenského týmu se zároveň objevil i obránce Jan Krob, který v loňské sezoně hostoval právě v Českých Budějovicích.

První poločas na šance vyhrála s přehledem Sparta, která i ve výrazně kombinované sestavě získala vytrvalou převahu. Již ve 13. minutě se do dobré příležitosti dral Jeslínek, jeho křížná rána napříč pokutovým územím byla ale nepřesná. Letenští zkoušeli překonat zataženou domácí obranu střelami z dálky. Kladrubského však v sedmnácté minutě vychytal Kučera a o šest minut později neuspěl ani další exbudějovický hráč Krob, jehož utěšená rána z uctivé vzdálenosti prolétla těsně mimo.

Gólman Pavel Kučera se hodně zapotil deset minut před pauzou, kdy ho z přímého kopu málem zaskočil Žofčák. Zkušený brankář musel rychle couvat zpět do branky, aby vytáhl míč směřující pod břevno na roh. V závěru první půle sparťanská územní nadvláda gradovala. V 41. minutě Jeslínek našel obloučkem Třešňáka, který však hlavičkoval v mírném záklonu a mimo. Těsně před odchodem do kabiny Jihočeši znovu děkovali Kučerovi, že neprohrávali. Domácí gólman v pádu zkazil Adiabovi radost z premiérové trefy v české lize.

Do druhé půle vstoupilo Dynamo mnohem aktivněji a po chvíli poprvé protáhl Zítku střílející Otepka. Po hodině hry měli Jihočeši ještě blíž k vedoucí trefě. Ondrášek si naběhl na kolmici Laštovky ze středu hřiště, udělal kličku Zítkovi a Spartu zachránil od inkasovaného gólu jen skvělý obranný zákrok Hejdy těsně před brankovou čárou. O tři minuty později však už domácí svůj zlepšený výkon korunovali. Po velkém závaru ve vápně, kdy se domácí nejprve dožadovali pokutového kopu za ruku uvnitř pokutového území, se k odraženému balonu dostal Marián Jarabica a přesnou střelou k tyči poslal Jihočechy do překvapivého vedení. Pro slovenského stopera to byl navíc první ligový gól v české lize.

Hosté chtěli samozřejmě zvýšit kvalitu ofenzivy. Kouč Chovanec poslal na trávník čtvrthodiny před koncem čerstvého Sionka, ale ani jeho příchod k vyrovnání nevedl. V poslední větší šanci Adiaba v 89. minutě přestřelil opuštěnou branku poté, co Kučera nedůrazně vyboxoval míč. Jihočeši se tak mohli po třech předchozích remízách se Spartou radovat z výhry, letenského soupeře zdolali po více než třech letech.