Tak snad už bude jen lépe. Dnešní utkání s třetiligovým nováčkem totiž určitě neukázalo pravou sílu současného kádru Dynama a černobílí mají alespoň o čem přemýšlet. Po Kuličově gólu, který padl do strakonické sítě těsně po rozehrání zápasu, se fanoušci těšili na další trefu domácích oblíbenců zbytečně. Zatímco první poločas přinesl bezstarostnou hru směrem dopředu a otevřená vrátka v obraně, obměněná jedenáctka v druhém poločase nepředvedla ani to. Naopak z jednoho protiútoku dokázali hosté srovnat stav na konečných 1:1. Nebylo by ale správné úspěšný tým po jednom nepovedeném zápase zatracovat, už jen proto, že Strakoničtí svou výbornou hrou naznačili, že v ČFL budou hrát důstojnou roli. Už víkendový turnaj v Hlinsku může z pohledu Dynama vypadat zcela jinak.

Reportáž uvnitř článku.

Ještě než se diváci stačili usadit, nabral přípravný zápas s nováčkem třetí ligy očekávaný směr. První faul znamenal přímý kop Grznára z pravé strany, lehké přizvednutí hlavičkujícího Kuliče a úvodní branku zápasu - 1:0. I další minuty byly ve znamení aktivní hry favorita, v další šanci neuspěl o pět minut později Myšák, když po obejití brakáře poslal míč do boční sítě. Jenže už ve 13. minutě naznačili Strakoničtí, že nepřijeli asistovat budějovické ostrostřelbě a předvedli nádhernou akci na jeden dotek, kterou zabrzdil až ofsajd ve finální přihrávce. Další příležitost jim připravil Horejš, když jeho malá domů byla zahraná tak ležérně, že Filipko byl u míče později než hostující hráč, Horejšovu chybu ale svým zákrokem napravil.

V 19. minutě nevyužil svou příležitost nejprve Leština, ihned poté byl oblouček Myšáka vyhlavičkován před brankovou čarou. Možné podcenění soupeře naznačovala situace z minuty 20., to Kulič v pohodě přesprintoval hostujícího zadáka, ale před gólmanem místo zakončení volil kličky a o střelu se pokoušel až ve chvíli, kdy ho od branky dělilo pět protihráčů. Poté přišly další chvíle hostí a několik jejich střel mimo branku. Nevyužita tak zůstala i jejich velká šance v 23. minutě.

K dalšímu střeleckému pokusu se Dynamo dostalo až v 35. minutě, Němec ze vzduchu trefil střed branky. Gólem neskončil ani Homoláčův oblouček minutu před přestávkou, a tak první jedenáctka připravila svým kolegům do druhého dějství jednobrankový náskok.

Náhradníci však nedokázali další góly přidat, naopak svým výkonem nijak nepředčili pozorně bránícího a dopředu nebezpečného soupeře. Šancí bylo poskrovnu, do jedné z nich se dostal ve 48. minutě Svoboda, jeho pokus ale Reiser vyrazil. Dalších 25 minut nebylo se na hřišti nestalo nic, co by stálo za zaznamenání, a tak pohledy diváků přitahovaly "kousky" dvou alkoholem výrazně poznamenaných fanoušků. Nudu přerušil až rychlý protiútok Strakonic, na jehož konci byl Radkem Horejšem využitý Zušťákův centr z pravé strany - 1:1. Domácí si sice na konci zápasu vytvořili větší územní převahu, ale jediným ohrožením soupeřovy branky bylo několik rohových kopů a povedená rána Adama. Zápas tak skončil zaslouženou remízou.

evald

"Byli jsme hodně zabrždění. Je vidět, že jsme v polovině přípravy. Naopak soupeř hrál s chutí a v dobrém tempu," řekl po utkání trenér Tobiáš pro ČTSA.