Fotbalisté Dynama České Budějovice si po kolapsu na Kladně částečně doma napravili pošramocenou reputaci. V zápase 25. kola Gambrinus ligy tým Jaroslava Šilhavého remízoval na Střeleckém ostrově s vedoucí Spartou Praha 0:0. Příjemný bodový zisk v boji o záchranu pokazila částečně informace z Edenu, kde Slavia darovala bod taktéž se zachraňujícímu Kladnu.

Trenér Dynama Jaroslav Šilhavý, jehož tým nečekaně propadl na hřišti předposledního Kladna, značně zamíchal se sestavou. V základní sestavě se oproti minulému utkání objevili čtyři jiní fotbalisté a pro fanoušky budějovického celku bylo nejpříjemnějším zjištěním to, že se v základní jedenáctce objevil rekonvalescent Petr Benát. Ani sparťané nenastoupili v optimální sestavě. Poraněné koleno nepustilo do zápasu gólmana Blažka a při předzápasové rozcvičce se navíc zranil i ex-budějovický Jiří Kladrubský. Pro oba týmy bylo utkání na Střeleckém ostrově nesmírně důležité a tomu také od úvodních minut odpovídal obraz hry. Nikdo se nikam nehrnul a nejčastěji byl k vidění boj v blízkosti půlící čáry. Hned v 8. minutě to byli domácí, kteří si vypracovali velmi dobrou gólovou příležitost. Po centru Laštovky se po míči natahoval Benát, k efektivnímu zakončení mu ale chyběly klid i přesnost. Hosté odpověděli centrem Lačného, který musel s vypětím všech sil zneškodňovat Kučera. O poznání v nebezpečnější šanci se zjevil Lačný o tři minuty později, jeho střela přes hlavu z bezprostřední blízkosti ale naštěstí pro budějovický tým mířila přesně doprostřed brány.

Přestože na Střeleckém ostrově nebyl k vidění nějaký enormně útočný fotbal, příchozí diváci se určitě nenudili. Především domácí fotbalisté chtěli odčinit propadák ze hřiště Kladna a k utkání přistoupili velice zodpovědně. Vůbec největší šanci Dynama měl v 39. minutě po přihrávce Hudsona sparťan ve službách budějovického týmu Jan Krob, jenž ve vyložené gólové pozici zamířil nad. Dómácí se sice dožadovali následně rohového kopu, rozhodčí Paták nechal ale odkopávat od hostující brány. I ve zbytku první půle byli mírně aktivnější domácí fotbalisté, do zajímavější gólové pozice se ale nedostali.

V úvodu druhého poločasu se Pražané dožadovali odpískání pokutového kopu po zákroku Ondráška na Kucku, hlavní rozhodčí ale zůstal klidný. Povedený signál předvedli následně v 54. minutě Jihočeši, po rohu Otepky si na přední tyč naběhl sváteční střelec Leština, jehož hlavička prolétla těsně nad. Na druhé straně se pak Kadlec dostal do obrovské šance, kdy nejprve obešel Kučeru a následně vystřelil. Naštěstí pro domácí ale slabě, a tak Horejš s Černákem stačili míč vytěsnit mimo.

Velkou šanci měl následně v 68. minutě Lačný, ani jeho oblouček ale nenašel cestu mezi tři tyče budějovické brány. Následně zkoušel z dálky pálit i Kucka, gólman Kučera však nemusel zasahovat ani proti jeho střele. Ve zbytku zápasu převzali iniciativu hostující hráči, kteří hru významně otevřeli a tlačili se do zakončení. Jihočeši se naopak dostávali do rychlých protiútoků, které ale ani v jednom případě nedokázali dotáhnout do konce. V posledních minutách ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu a zápas tak skončil nerozhodně 0:0.

Krob Jan       1       3 1
Ondrášek Zdeněk (72.)       3     1 2 1 43.
Meszároš Ľubomír (72.)               1 1
Stráský Tomáš (81.)               3   90.

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "V naší situaci je získat bod se Spartou skoro jako výhra. Musím kluky pochválit, velmi dobře si vedli v obranné fázi. Hráli zodpovědně, kompaktně, zdvojovali se a ztrojovali. Spartě jsme nedovolili dostat se do kombinace a kdybychom dotáhli náznaky šancí, bylo by to asi hodně příjemné. Ale my jsme spokojeni s tím bodem. Škoda jen, že Slavie nedokázala porazit Kladno. Nadšení jsme z toho nebyli. Měli jsme radost z remízy se Spartou a zpráva, že Slavia nevyhrála nad Kladnem, nás zarmoutila. Ale nemohli jsme to ovlivnit, a tak převládá hlavně spokojenost z našeho výsledku."

Jozef Chovanec (trenér Sparty): "Z naší strany to bylo hlavně v prvním poločase nepovedené utkání. Nebyli jsme dostatečně aktivní, v prvním poločase nebyla z naší strany ohrožena branka. Vstup jsme měli liknavý a provázelo nás to skoro celý zápas. Druhý poločas byl trochu lepší, ale dobře zformovaná obrana soupeře odolávala. Málo jsme se tlačili do zakončení a ty šance, co jsme si vytvořili, jsme neproměnili. Bylo logickým vyústěním, že zápas dospěje do výsledku 0:0. Těch remíz máme moc."