Náročný terén, drsné podmínky a nepříjemný soupeř. To vše čekalo na starší dorost v prvním ligovém kole proti Karviné. Mladí Jihočeši vedli, ale ještě do poločasu dokázal Karviná otočit. Ve druhé půli srovnal stoper Kočí, jenže tři body pro hosty určila 88. minuta, kdy Vlachovský rozhodl o třech bodech pro svůj tým.

Do zápasu vstoupil starší dorost velmi dobře. Byl lepším týmem, dostával se častěji do zakončení a zaslouženě se i ujal vedení. Po dlouhém pasu se dostal do úniku Jakub Pařízek. Šikovně si obhodil vybíhajícího brankáře a zkušeně zakončil do odkryté branky - 1:0. Vedení netrvalo černobílým dlouho. Pas za obranu hasil na poslední chvíli ve skluzu Mikuláš Jáša, jenže odkopem našel přesně Petra Dolejška, který si smolně srazil míč do vlastní branky - 1:1. Od vyrovnávací branku začala být Karviná lepším týmem a ještě do poločasu dokázala otočit stav zápasu. Z pravé strany si do vápna naběhl Pisarek a nekompromisní střelou na zadní tyč rozjásal vlastní spoluhráče - 1:2.

Druhý poločas doprovázela bouřka, silný déšť i velká tma. Úvod druhé půle patřil Dynamu a to dokázalo dvacet minut před koncem vyrovnat. Rohový kop vrátil do ohně Mikuláš Jáša a druhý stoper Lukáš Kočí se hlavou nemýlil - 2:2. Posledních dvacet minut nabídlo opravdu strhující podívanou s nešťastným koncem pro domácí. Nejprve musel vytáhnout Tichý těžký zákrok proti tečované střele Lindáka. Následně ho zachránila tyč po střele Jakuba Pařízka. Dvě minuty před koncem přišlo rozuzlení. Po odvráceném rohovém kopu se šikovně uvolnil jeden z hostů, nacentroval před branku a Martin Vlachovský rozhodl celý zápas - 2:3.