Českobudějovická farma porazila ve třetím kole České fotbalové ligy Chrudim 2:1. Strakonice přitom ještě v 90. minutě prohrávaly a ve druhém poločase neproměnily pokutový kop. Trenér Vozábal nasadil sestavu s útočným rozestavěním.

První poločas vyrovnaného duelu by se dal rozdělit na dvě poloviny. V té první byly lepší domácí Strakonice, v té druhé zase Chrudim. Dvě stě přítomných diváků během prvních pětačtyřiceti minut žádnou vyloženou šanci nevidělo a stav tak zůstal nezměněn.

Až po přestávce si diváci přišli na své. Hned ve 48. minutě se po přihrávce Kesnera trefil chrudimský David Vodrážka a bylo to 0:1! Strakonice mohly vyrovnat v 68. minutě. To ve vápně Adámek fauloval Zdeňka Linharta a sudí odpískal pokutový kop.

K jeho zahrání se postavil nejzkušenější hráč ve strakonickém dresu Petr Benát. Bohužel pro domácí ale jeho střelu k tyči dokázal výborným zákrokem zlikvidovat brankář Mrázek. S blížícím se koncem utkání se ale Strakoničtí nechtěli bodů vzdát a bojovali až do konce. To se jim vyplatilo.

V devadesáté minutě si na centr Aleše Dvořáka vyskočil střídající Michal Repa a hlavou vyrovnal - 1:1! Jihočechům to nestačilo a cítili šanci na zvrat. Ten taky přišel ve čtvrté minutě nastavení, kdy využil chyby obránce Adámka Brazilec Hudson - 2:1! Strakonice tak po velkém boji vybojovali druhou výhru v soutěži. Trenér Vozábal uspěl s útočným rozestavěním 4 - 3 - 3. Ve středu Strakonice hostí v poháru tým Bohemians Praha.

Martin Vozábal, trenér Strakonic: Bod bych do tabulky bral, ale v koutku duše bych byl zklamaný. Chrudim má ve svém kádru zkušené hráče, kteří umí podržet míč, ale také i mladé hráče. My jsme se jim vyrovnali. Nevím, jestli říci, že jsme vyhráli zaslouženě, ale v prvním poločase jsme měli rozhodně jít do vedení a když jsme ve druhé půli hru zjednodušili, tak jsme získali převahu. Ve fotbale spravedlnost není, takže jsme si za naši vůli výhru zasloužili.

Pavel Jiroušek, trenér Chrudimi: Věděli jsme, že budeme hrát proti posíleným Strakonicím, spíše se to dá nazvat Českými Budějovicemi. V prvním poločase soupeř měl častěji míč na svých kopačkách, držel ho na své polovině, ale ani jednou se mezi tři tyče netrefil. My jsme naopak nastřelili tyč Radimem Holubem. Hrálo se víceméně mezi oběma vápny. Vedení jsme se ujali po rychlé akci Holub - Kesner - Vodrážka. Pak nás soupeř z různých důvodů dostal pod tlak, nebudeme říkat, z jakých. Brankář navíc chytil penaltu. Už to vypadlo, že přežijeme, ale v 90. minutě přišel zoufalý nákop na zadní tyč a hráč domácích vyrovnal. Bohužel je to už třetí gól v závěru, který jsme letos inkasovali. Mančaft to cítí a v 94. minutě přišla hrubá individuální chyba zkušeného hráče. Kalich hořkosti jsme dopili až do dna.