Fotbalisté Strakonic se v průběhu jara dostali zpět do dobré formy a o víkendu si připsali třetí vítězství v řadě, když vyhráli na hřišti Českého Krumlova 2:0. Díky vítězství se tým Zdeňka Procházky posunul na třetí místo tabulky.

Na zápas se přijeli podívat trenér František Cipro a asistenti Lerch, Vozábal a Skála. V brance opět nastoupil Rojík a chytal výborně .Ve druhém poločase se opět po dlouhé době představil v útoku Vujmilovič - snad již bude v pořádku. Hostům vyšel začátek a ujali se vedení obráncem Pavlem Novákem, který hlavou do prázdné branky získal vedení. Domácí mohli vyrovnat v 15. minutě, když Kroupa zcela sám před brankou natrefil z malého vápna prázdnou branku. Bez využití zůstaly i další příležitosti, a tak Strakoničtí těsně vedli i v poločase.

Po změně stran přidali druhý úspěch, když v 54. minutě Patrik Káník prošel mezi obránci Klivandou a Kroupou a před brankou našel Ondřeje Sajtla a ten pohodlně zvýšil na konečných 0:2. V 60. minutě viděl krumlovský Pintér žlutou a vzápětí červenou kartu. Pak hosté hru kontrovali a je to jejich třetí vítězství v řadě pod novým kapitánem Karlem Slámou.

Zdeněk Procházka (trenér Strakonic): Věděli jsme, že Český Krumlov hraje na jaře dobře a že to bude těžké utkání. Potvrdilo se to a myslím si, že jsme zvítězili zaslouženě. Domácí vsadili na bojovnost, agresivitu a nasazení. Musím pochválit naši defenzivu a brankáře, protože i v těch složitých situacích jsme to zvládli.

Jiří Svoboda (trenér Českého Krumlova): Myslím si, že jsme nehráli špatně. Brzy jsme inkasovali, poté jsme hru vyrovnali a měli jsme i šance. Po změně stran přišla necitlivá červená karta, už první žlutá byla podle mého přísná. Vyrovnaný zápas, Strakonice nás nepřehrávaly, ale koncovka byla lepší na jejich straně. Co se týče fotbalové strany, tak na rovinu říkám, že mě hosté zklamali. Myslím si, že jsme daleko lépe kombinovali, jen chyběla efektivita.