Fotbalisté Dynama České Budějovice ve svém třetím přípravném zápase na nadcházející druholigové jaro porazily o soutěž výše hrající Jihlavu 1:0, když jedinou branku zápasu vstřelil na konci prvního poločasu Václav Mrkvička. Diváci na Složišti viděli poprvé v akci útočníka Petra Faldynu a celých devadesát minut odehrál i tento víkend testovaný Radek Mezlík. Reprezentační záložník Karel Poborský odehrál šedesát minut a po nešťastném pádu opustil hřiště s bolestivou grimasou v obličeji...
Trenér František Cipro postavil do úvodních minut zápasu to nejlepší, co měl k dispozici. Na pravém kraji zálohy se objevil poprvé v přípravě reprezentační záložník Karel Poborský, ve stoperské dvojici s Jiřím Skálou nastoupil testovaný brněnský obránce Radek Mezlík a na hrotu útoku operovala dvojice dlouhánů Mrkvička - Faldyna. Stále neobsazené místo na pravém kraji obrany vyplnil agilní záložník Plocek.

Úvodní pětiminutovka zápasu patřila hostům. Fotbalisté Vysočiny svého soupeře zatlačili, avšak výsledkem byla pouze jedna nebezpečná střela (s tou si bez problémů poradil Křížek) a dva neškodné rohové kopy. Postupem doby se hra začala vyrovnávat, přesto ale ještě ve 14. minutě Křížek pouze sledoval, jak míč z kopačky jednoho z protihráčů těsně minul levou tyč. O minutu později o sobě dali poprvé vědět domácí, Faldynova slabá střela ale brankáře Vorla nepřekvapila. Za dvě minuty později brankář hostů špatně vyhodnotil akci Dynama a po zákroku na Beleje mimo pokutové území ho na hřišti ponechala pouze shovívavost rozhodčího Jecha, který zkušenému gólmanovi ukázal pouze žlutou kartu. Z následného přímého kopu Jihočeši nic nevytěžili.

Ve 21. minutě se obecenstvo na Složišti poprvé zaradovalo, avšak pouze velmi krátce. Mrkvičkovu oslavu gólu po centru Plocka přerušil praporek pomezního asistenta oznamující ofsajd. Za dalších pět minut vstřelil branku i Karel Poborský, ani jemu však nebylo přáno a gól nebyl opět pro ofsajd uznán. Pěknou akci předvedli o minutu později Poborský s Belejem - druhý jmenovaný ale míč do branky nepropasoval.

Regulerního gólu se Jihočeši dočkali v 37. minutě, kdy pěknou akci po pravé straně zakončoval po Plockově centru dobře hrající Mrkvička. Ve 39. minutě se po delší době osmělili i hosté, jejich přímý kop ze střední vzdálenosti skončil asi metr nad Křížkovou brankou. V závěrečné pětiminutovce prvního poločasu se hosté ještě více rozehráli a několikrát musel zasahovat i pozorný Křížek. V samém závěru poločasu se ke střele dostal i hostující kanonýr Vladyka, ani on však gólmana Křížka nepřekvapil.

Druhá část hry tolik fotbalové krásy nepřinesla. V 52. minutě zkusil po faulu na Vozábala přímý kop Poborský - nechybělo mnoho a míč skončil v horním růžku Vorlovy branky. V 55. minutě si dvojice Vozábal - Poborský vypracovala další pěknou akci, druhý jmenovaný se dostal i do zakončení, avšak brankáře Vorla technickým pokusem nepřekonal. V 60. minutě si ale Poborský při obranném zákroku přivodil zranění a nedobrovolně tak urychlil plánované střídání s Josefem Němcem.

S přibývajícími minutami se hra stále více uklidňovala a stále častěji se objevovala hluchá místa, ve kterých se prakticky nic nedělo. Až v poslední desetiminutovce se Jihočeši dostali do několika slibných příležitostí. Aktivně hrající Táborský vyzval ke skórování Faldynu, jehož slabý pokus Vorla nevystrašil. Dvě minuty před koncem měl další možnost ke vstřelení branky opět Faldyna, jeho hlavičkový pokus po centru Plocka se ale mezi tři tyče nevešel...