Po vítězství nad Sokolovem jeli fotbalisté Dynama bojovat do Plzně s domácí Viktorií o postup do čtvrtfinále Tipsport ligy. Za třeskutého mrazu byli Západočeši lepším týmem a nakonec po zásluze vyhráli 2:0. Kaňkou na nepovedeném zápase bylo navíc zranění Fernanda Hudsona, který s poraněným svalem opustil hrací plochu na nosítkách.

Druhé pokračování turnaje nesoucí název Tipsport liga nabídlo souboj dvou dosud neporažených týmů. V mrazivých podmínkách hrstka nejvěrnějších fanoušků čekala na první branku ohrožující akci do 13. minuty. Standardní situaci zahrával Otepka, Daněk si s centrem poradil. Akce jako přes kopírák se opakovala za pár chvil. V 19. minutě přišla nepříjemná chvíle pro Fernanda Hudsona, který po jednom ze soubojů zůstal dlouhé vteřiny ležet na hrací ploše. Jeho stav byl tak vážný, že musel být vystřídán Ľubomírem Meszárošem. Ve 28. minutě se dostal ke střele Jasanský, jeho rána skončila v Daňkově náručí. Další šance Dynama přišla 10 minut před pauzou, Meszároš utekl plzeňské obraně, avšak krajní obránce Rožman ho ve vápně o míč čistě obral. Na oko vtipný, avšak pro samotného hráče nepříjemný moment se udál chvíli před pauzou, Hunal po souboji s Bakošem skončil až v divácké zóně, kde ještě podklouzl a nekontrolovaně upadl. Promrzlé domácí fanoušky rozehřál gól v závěru poločasu z kopačky Davida Střihavky – 0:1.

Druhá půle začala zapojením všech domácích hráčů, kteří začali zápas na střídačce. Trenér Vrba poslal na hřiště sedm čerstvých fotbalistů a naopak ze strany Dynama střídal pouze kapitán Hunal, kterého nahradil Žižka. Kapitánskou pásku převzal Rudolf Otepka. Dynamo se snažilo dostat do zápasu, jenže výborná defenzíva Plzeňanů jejich akce zastavovala. Po 55 minutách se do největší šance Dynama dostal Meszároš, jenže z deseti metrů netrefil Daňkovu svatyni. Šance na vyrovnání se tak rozplynula jako dým z nedaleké teplárny. Domácí se dostávali do hry a vrchol přišel v minutě šedesáté. David Limberský prošel budějovickou obranou jak Šárka Záhrobská slalomem a zavěsil za Kučeru. – 0:2. Po obdržené brance se ještě trenér Šilhavý pokusil oživit hru trojitým střídáním, kdy na hřiště poslal kromě gólmana Křížka všechny hráče, které měl v Plzni k dispozici. Jihočeši patnáct minut před koncem dostali šanci na snížení, po standardní situaci se dostal jeden z hráčů ve žlutém k hlavičce, tu však Daněk chytil. V závěru měl šanci znovu plzeňský celek, střídající Darida však již další branku nepřidal.

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Soupeři jsem poblahopřál k vítězství. Plzeň je hodně nebezpečná ve hře směrem dopředu, ale je mi hodně líto, že v poslední minutě prvního poločasu jsme jí sami svojí liknavostí nabídli branku. Dostali se na koně, ale my jsme se i za stavu 0:1 chtěli dostat zpět do zápasu. Plzeň nám ale toho mnoho nedovolila a nebezpeční jsme byli snad jen ze dvou standardek."

Pavel Vrba (trenér Plzně): "Budějovice mají svojí kvalitu a zápas se nedá porovnávat s tím sobotním, který jsme tady hráli s Příbramí. Dneska jsme hráli proti soupeři, který tu kvalitu měl. My jsme byli šťastnější, protože jsme dali gól v poslední minutě prvního poločasu. Branka nás nakopla a naopak soupeř musel hrát více dopředu, což nám vyhovovalo. Když pak přidal David Limberský krásný druhý gól, bylo o výsledku rozhodnuto."