Hned sedm hráčů ze soupisky A-týmu využil v utkání proti Dynamu České Budějovice brněnský trenér Petr Maléř. Jihočeši, kteří do utkání nastoupili se zcela novou obranou, si stejně jako soupeř příliš brankových příležitostí nevytvořili a utkání tak skončilo spravedlivě 0:0. V základní sestavě Dynama se objevil i mladík Michal Mácha, který se tak odbyl debut v dresu A-týmu mužů. Již dost zdecimovaný tým Dynama možná ale postihla další rána, v 80. minutě byl ze hřiště na nosítkách odnesen Jaromír Plocek.
Krásné a příjemné slunné počasí nepřivítalo na brněnském stadionu nijak zvláštní návštěvu. Kromě toho byla otevřena jen hlavní tribuna, kde díky tomu byla hlava na hlavě. Domácí fanoušci komentovali situaci před zápasem slovy, že záložní tým Brna nemá ambice postoupit do první ligy, když tam hraje jejich A-tým, hodlá se však umístit na přijatelném místě. Trenér Brna se také nechal slyšet, že Jihočeši jsou pro něj favority zápasu, ale nedostanou nic zadarmo. Do zápasu nepůjde Brno B s žádným přehnaným respektem.

Budějovice, které měly výkop, se již od začátku snažily proniknout červenou zadní řadou, ale první pokus byl marný. Domácí získali ve 2. minutě první roh, z něj Vránova hlavička mířila mimo branku. Dynamo zkoušelo kombinovat ve středu hřiště, Belejovi byla střela zblokována. V 5. střílel Pončák z cca 35 metrů těsně nad břevno. Delší dobu se pak hrálo mezi šestnáctkami. Chlup s kapitánem Látalem se kativně probíjeli černobílou obranou k Belicovi, ale zadáci se oklamat nenechali. V 8. centr Grubera nadvakrát chytil Hrubý. Poté nastala kuriozní situace, při níž asistent na pomezí mával aut a praporek mu vyletěl z ruky. Ve 12. získal míč Kladrubský, avšak jeho přihrávka mířila na Plocka v ofsajdu. V 15. krásně prokličkoval mezi obránci Gruber, jeho přihrávka našla volného Ponáčka, leč budějovický obránce ji poslal velmi vysoko nad branku. Zdálo se, že mužstva se tak trochu oťukávají. Ve 20. mělo Dynamo jednu z velkých šancích otevřít skóre, ale nejprve nenašal centr Beleje žádného spoluhráče v pokutovém území, poté z centru z druhé strany hlavičkoval Gruber do náruče gólmana.

Ani Brno však nezůstávalo pozadu a aktivní Střeštík po chybě jihočeských zadáků postupoval sám na Belice. S jeho střelou si ale gólman poradil. I nadále probíhala na hřišti spíše opatrná hra s ojedinělými úniky. Domácí se příliš do útoku nehnali. Ve 28. však Vrána zpracoval míč a poslal střelu z cca 30 metrů těsně nad břevno. Po půlhodině hry získali Budějovičtí svůj první roh. Nejaktivnějším mužem z hostí byl pravděpodobně Jaromír Plocek, který hodně vypomáhal obraně. Poslední patnáctiminutovka přinesla minuty velmi svižné hry. Mužstva ale velice pozorně bránila, a tak byl zápas stále bez branek. Ve 36. si Látal narazil s Musilem, a jeho střela letěla těsně vedle levé tyče! Ve 40. získal míč Svoboda, přihrál na Beleje, ale jeho střelu si pohlídal Hrubý. Po hrubé chybě červené zadní řady se v samém závěru první půle řítili na brněnskou branku Vozábal s Belejem a Gruberem, ale díky tomu, že Vozábal zbrzdil hru a Gruberovi míč nakonec utekl k nohám protihráče, zůstalo skóre stále 0:0.

Do druhé půle naskočil místo Jana Grubera mladík Táborský, který hned aktivně vybojoval již čtvrtý roh černobílých. Ve 47. se ocitl v šanci Svoboda, ale gólman Brna byl opět na místě. Hrálo se stále dosti nepřesně a k tomu začali hráči obou týmů faulovat. V 50. prošel Svoboda svižně přes domácí obranu, předal míč Belejovi, ten jej Svobodovi vrátil, a tak další přihrávka mířila k Vozábalovi, jemuž byl mávnut faul. Dynamo mělo v úvodu více ze hry, koncovka ale vázla díky nepřesnostem. V 54. mělo Dynamo např. obrovskou šanci, když Belej posílal míč zleva do pokutového území, kde číhali Svoboda s Táborským, ale domácí obránci jejich šanci bravurně, až nepochopitelně zlikvidovali. Po hodině hry zase zvedli hlavu domácí. Delší dobu se drželi na půlce soupeře a hlavní roli hrál vysoký Vrána. Postupně ale hra začala upadat a nebylo se téměř na co dívat. V 67. alespoň Brno předvedlo únik v podání Noska, který poslal centr na Simra, jehož hlavičku s menšími potížemi hasil až gólman Belic. Poté míč začal čím dál tím více létat do autu.

Nepříjemná situace přišla v 80. minutě, kdy musel hřiště nedobrovolně opustit jeden z nejlepších hráčů Dynama Jaromír Plocek - s hrací plochou se loučil v poloze ležícího záložníka na nosítkách. S blížícím se závěrem utkání se snažili Jihočeši přidat na obrátkách, což se jim málem stalo v 83. minutě osudným. Po nebezpečném úniku Vozábala se k míči neprobojovali Smíšek ani Táborský a po následném odkopu obrany se k míči dostal znovu Simr, v rychlém brejku ale hostujícího brankáře Belice opět nepřekonal. Změnu stavu nepřineslo ani tříminutové nastavení, a tak si fotbalisté Dynama na své konto připsali bod za remízu 0:0.