SK Dynamo České Budějovice

Partnerský fotbálek (duben 2015)

Druhý dubnový čtvrtek patřil opět pravidelnému fotbalovému souboji obchodních partnerů Dynama proti zástupcům novinářů, členům Syndikátu jihočeských novinářů. Přestože novináři do zápasu nastoupili ve značně pozměněné a omlazené sestavě, na partnery nestačili a prohráli vysoko 2:7.

Obchodní partneři se s novináři na hlavním budějovickém stadionu potkávají vždy dvakrát za sezonu. Od roku 2008 se oba týmy střetly již čtrnáctkrát a vzájemná bilance hovoří výrazně pro obchodní partnery, kteří mají na svém kontě nyní deset výher a pouhé čtyři porážky. Na jaře roku 2012 prohráli novináři vysoko 2:12 a na podzim se pak zrodila další výhra obchodních partnerů s výsledkem 7:4. Také jarní utkání v roce 2013 skončilo vysokou výhrou partnerů v poměru 13:0, na podzim ale přišel zvrat, když vyhráli novináři v poměru 4:3. Také na jaře loňského roku byli šťastnější novináři, kteří po nepovedeném prvním poločase dokonali ve druhé půli velký obrat a vyhráli 9:8. Podzimní souboj pak vyšel lépe obchodním partnerům, kteří vyhráli přesvědčivě 8:4. Do roku 2015 vstoupili lépe partneři, kteří v pohledném, ofenzivně laděném, zápase vyhráli 7:2.

Obchodní partneři - Syndikát novinářů 7:2 (4:1)
Branky: 9. a 73. Havierník, 7. Fríd, 19. Brozman, 32. Horák, 54. Baňár, 69. Havlíček - 15. Ševčík, 87. Matoušek.

Přestože zápas skončil vysokou výhrou partnerů, podali novináři velmi dobrý výkon a v celém zápase se bylo na co koukat. Od úvodního výkopu se hrála hodně ofenzivní podívaná a šance se střídali na obou stranách. Partnerům vyšel vstup do zápasu, kdy se v úvodní desetiminutovce prosadili Fríd a Havierník. Za novináře pak v 15. minutě snížil Ševčík, avšak zbytek poločasu pak patřil partnerům, za které na 4:1 zvýšili Brozman a Horák. Také po změně stran se hrál oboustranně ofenzivní fotbal, své šance ale proměňovali pouze partneři. Ti se díky brankám Baňára, Havlíčka a Havierníka dostali postupně do vedení 7:1 a kráčeli k vysokému vítězství. Alespoň částečně skóre zápasu zkorigoval v 87. minutě Matoušek, který snížil na konečných 7:2.