Po úvodní prohře s Varnsdorfem si Dynamo na jaře připsalo v Ústí třetí remízu v řadě. Na výhru tak Českobudějovičtí stále čekají. Trenér David Horejš však měl pro své svěřence po utkání slova chvály. „Za nasazení a předvedený výkon určitě ano. Bohužel jsme ale neproměnili žádnou z našich šancí,“ uvedl David Horejš.

Kouč Dynama dle svých slov v utkání napočítal tři stoprocentní šance svého týmu. Jednu měl v prvním poločase Patrik Čavoš a po přestávce dvě pak Jakub Pešek. „Pokud chceme venku zvítězit, tak jednu z nich musíme umět proměnit,“ posteskl si David Horejš, kterého naopak potěšila nula na kontě gólmana Zdeňka Křížka. „Směrem dozadu jsme odehráli dobré utkání. Až na jednu příležitost jsme domácí k ničemu nepustili,“ těšilo trenéra.

David Horejš

Chyběl větší klid ve finální fázi

David Horejš v utkání viděl hodně nepřesností. „V prvním poločase měli optickou převahu domácí. Po přestávce jsme zase byli my aktivnější, když jsme lépe kombinovali, zlepšili pohyb, ale gól bohužel nedali,“ řekl David Horejš, který utkání celkově označil za vyrovnané a remízu tedy spravedlivou.

Dynamo se na jaře potýká se slabší produktivitou. „Sice tolik neinkasujeme, ale zároveň góly nedáváme, což je nyní náš problém. V Ústí nám ve finální fázi chyběl větší klid a musíme na tom nyní zapracovat,“ říká kormidelník Jihočechů.

Kladrubský nastoupil místo Šourka

Ve stoperské dvojici David Horejš udělal změnu. Místo zkušeného Ondřeje Šourka nastoupil Jiří Kladrubský. „Jirka je také zkušený hráč a chtěli jsme ho prostě do sestavy také zabudovat. Nebylo to nic proti Ondrovi, že by hrál předchozí zápasy nějak špatně,“ řekl David Horejš.

Jiří Kladrubský na jaře už nastoupil také ve středu zálohy. „Tam jsme ale chtěli podržet naše mladé kluky Patrika Čavoše s Adriánem Čermákem,“ poukazuje kouč, kterého Jiří Kladrubský nezklamal. „Patřil k našim stěžejním hráčům. Ondra Šourek však po celou sezonu odvádí dobré výkony a ještě také určitě předvede,“ říká trenér.

Po remíze v Ústí čekání na první jarní výhru trvá (31. března 2017)

Bezbrankovou remízou zakončili fotbalisté českobudějovického Dynama druhou třetinu sezony 2016/17. Po výsledku 0:0 v Ústí nad Labem tak pokračuje čekání Jihočechů na první jarní výhru. Souboj s Armou příliš fotbalové krásy nenabídl, ani jeden z celků si moc šancí nevytvořil.