Ve dvaadvaceti letech je hnacím motorem Dynama a společně s Adriánem Čermákem vytvořili ve středu českobudějovické zálohy silné duo. Patrik Čavoš své kvality potvrdil i v generálce proti Vlašimi, kdy gólový účet otevřel parádní střelou. Čavoš navíc už střílel s vědomím, že černobílý dres neoblékl naposledy. V Dynamu totiž podepsal novou tříletou smlouvu!

Generálku s Vlašimí jste po deseti minutách otevřel parádní gólovou střelou, které tleskali všichni přítomní.
(usmívá se) Konečně to tam spadlo. Měl jsem i trošku štěstí, že rána pěkně padla k tyči. I když šlo jen o přípravu, tak takový gól samozřejmě potěší.

Byl to jeden z vašich nejhezčích gólů v kariéře, ne-li ten nejhezčí?
Dal jsem dřív možná ještě jeden hezčí, ale ten proti Vlašimi patří určitě mezi ty nejhezčí.

Možná škoda, že jste si gólovou ránu nepošetřil na první jarní kolo s Varnsdorfem.
Třeba se mi to povede i za týden. A třeba to bude pravačkou nebo hlavou. Hlavní ale bylo, že jsme po tom gólu přidali brzy ještě jeden a zbytek utkání hlídali. Podle mého jsme na hřišti dominovali a zaslouženě vyhráli.

Začali jste generálku s velkou chutí. Chtěli jste trošku i odčinit poslední nepříliš povedený zápas s Chrudimí?
Stoprocentně. Duel s Chrudimí se nám nepovedl po všech stránkách, zhodnotili jsme si to mezi sebou a s Vlašimí bylo vidět, že jsme měli chuť, byli běhavější a šli jsme za vítězství. Doufám, že výkon v generálce nás posune k dobrému začátku jara.

Středočechy jste přehráli, přitom ale soupeř disponuje kvalitním mužstvem a v přípravě měl dobré výsledky.

Patrik Čavoš na lavičce Dynama
Abych se přiznal, tak jsem Vlašim v dospělých porazil asi poprvé. Je to běhavé mužstvo a pod trenérem Haškem praktikuje časté náběhy za obranu, což jim vyneslo na podzim dobré výsledky. Je to pro nás cenné vítězství.

Jak moc citelná se zdá být absence Adriána Čermáka ve středu hřiště?
Vyhráli jsme, takže… (směje se). Ne, Adri je výborný fotbalista, který udělá na hřišti plno práce. Ale máme posty zdvojené nebo ztrojené, takže jeden druhého může nahradit.

S Vlašimí jste byl hodně vidět i směrem dopředu. Změnila se při zranění Čermáka vaše pozice?
Ne, na hřišti mám pořád stejnou roli. Vyplynulo to z toho, že jsme měli chuť, víc běhali a často útočili. Pokyny od trenéra mám pořád stejné.

Už po několika desítkách vteřin jste se srazil s Jiřím Kladrubským, který následně musel odstoupit. Jak ke srážce došlo?
To mi ani nepřipomínejte… Bohužel jsme se nešťastně srazili a Kladry má bouli na oku, asi lehký otřes mozku, chudák. Mrzí mě, že jsem ho vyřadil ze hry. Chvíli zkusil hrát, ale motala se mu hlava a udělalo se mu špatně. Snad bude za pár dní zase v pořádku.

Když se celkově ohlédnete za zimní přípravou, tak minimálně výsledkově dopadla o mnoho lépe než ta letní.
To ano. Až na zápasy v Teplicích a s Chrudimí se nám to vydařilo. Letní příprava se nám nepovedla a pak jsme na podzim hráli dobře, tak snad to teď nebude naopak.

Jaro začínáte doma s Varnsdorfem přesně za týden. Na úvod poměrně nepříjemný soupeř, že?
Proti Varnsdorfu jsem hrál v kariéře asi třikrát a vždy se prezentoval kombinačním fotbalem. Podle mě to bude velmi náročný zápas, ale obzvlášť doma bychom měli uspět. Máme kvalitu i kondici na to, abychom brali tři body.

Před nedávnem jste v Dynamu podepsal novou tříletou smlouvu. Námluvy probíhaly ale už od léta, ne?
Ano, je to tak. Sparta mi o rok prodloužila smlouvu, ale ne tu, kterou bych úplně chtěl. V Dynamu jsme se s panem Vozábalem dohodli, že mi pomůže vylepšit stávající smlouvu, a prodloužíme ji na další tři roky v Dynamu.

V Českých Budějovicích působíte druhou sezonu. Jste tu nadále spokojen?
Jsem v Dynamu od minulé zimy, odehrál jsem toho poměrně dost. Mám herní vytížení, máme skvělou partu v kabině, takže nebyl důvod v Dynamu nezůstat, ještě když o mě byl z klubu zájem. Myslím, že jsem udělal dobrý krok.

Máte pro následující tři roky za cíl se s Dynamem dostat mezi českou elitu?
Určitě. Každý hráč se chce dostat do ligy, případně do zahraničí. Máme ambiciózní tým, což byl jeden z důvodů, proč prodloužit smlouvu. Cítím, že každý hráč si chce ligu v Budějovicích zahrát.

Dynamo zvládlo generálku na jedničku, Vlašim porazilo o dvě branky (24.2.2017)

Posledním testem před začátkem jarní soutěže byla pro Dynamo středočeská Vlašim. Jihočeši po dobrém výkonu ovládli celkové skóre utkání a vyhráli 3:1. V prvním poločase se krásně trefil Patrik Čavoš, zanedlouho přidal druhou branku Ondřej Šourek. Ve druhém poločase se trefil za Dynamo Lukáš Matějka a za hosty Vojtěch Hadaščok.