Fotbalisté Dynama prožívají úspěšný vstup do nové sezony Fortuna národní ligy. Po šesti odehraných kolech se drží na prvním místě tabulky, což dělá velkou radost i generálnímu manažerovi a členovi představenstva Martinu Vozábalovi: “Samozřejmě jsme moc rádi, že nám úvod sezony vyšel. Zůstáváme ale nohama na zemi, protože víme, že sezona je teprve na začátku.”

Budějovický A-tým doznal během léta značných změn. Tým opustilo osm fotbalistů a stejný počet hráčů do Dynama přišel. “U takového počtu hráčů samozřejmě nějakou dobu trvá, než se naladí na stejnou vlnu. Přesto se nám i v přípravě celkem dařilo a do sezony jsme vstupovali s optimismem,” říká generální manažer Dynama Martin Vozábal. Ještě před prvním ligovým zápasem ale Dynamo prožilo nezdar v podobě překvapivého vypadnutí z poháru MOL Cup. “Prohra ve Velvarech nás hodně mrzela, tam mě hráči naštvali. Přesto se ale znovu potvrdilo, že podobná facka může tým nastartovat. To se také potvrdilo a my od prvního zápasu v lize podáváme velmi dobré výkony,” pokračuje šéf klubu.

Po šesti zápasech mají fotbalisté Dynama na svém kontě čtrnáct ligových bodů a jsou první v tabulce. “Nás ale těší především to, jakým způsobem se prezentujeme. Hrajeme dobrý fotbal a ze všech stran slyšíme po úvodních kolech na naší hru chválu,” říká Vozábal, který ale zároveň upozorňuje, že Dynamo nesmí usnout na vavřínech: “Každý, kdo někdy hrál fotbal ví, že stačí jeden nepovedený zápas a vše se může zase otočit. Nesmíme ztratit pokoru.”

Generálnímu manažerovi týmu dělá radost hlavně to, jak se v ligových zápasech prezentují kmenoví hráči Dynama. “Prakticky celý náš tým je tvořený našimi hráči. V minulých letech se stávalo, že velká část týmu byla tvořena hráči na hostování a právě tito hostující hráči byli pro tým klíčoví. Nyní je to tak, že například v posledním zápase s Ústím hráli jen naši hráči. Tým je vhodně doplněný o hostující fotbalisty, kteří mají charakter. Naše mužstvo má svojí tvář.”

Sám Martin Vozábal v posledních týdnech řešil i svojí budoucnost. Na konci loňské sezony dostal nabídku od pražské Sparty. “Sezona se rozeběhla a zůstávám v Dynamu. My řešíme svoje problémy, stejně tak svoje problémy řeší Sparty. Jak bude vypadat budoucnost a další měsíce, to se teprve ukáže.”