Naskočil do rozjetého vlaku a zachytil se nejlépe, jak mohl. Nezkazil prakticky nic, působil jistým a klidným dojmem. Obránce Lukáš Havel naskočil do zápasu ve 23. minutě, kdy nahradil zraněného Matěje Helešice. Do zápasu se dostal velmi rychle a zodpovědným výkonem podpořil tříbodový zisk.

Zápasu šestého kola FNL předcházela zvláštní situace. Na jihu Čech se strhla velká bouře s krupobitím a vůbec nebylo jisté, jestli se na Střeleckém ostrově začne hrát. "Připravovali jsme se na zápas jako na každý jiný. Pro nás se nic neměnilo," vysvětlil Lukáš Havel. Po zhruba čtvrt hodině hry déšť ustal a zároveň začal usychat i podmáčený terén. "Zápas se odložil o deset minut. Vypadalo to, že bude pršet celý zápas. Naštěstí krátce po začátku přestalo a nám se v příznivějších podmínkách začalo více dařit," uvítal střední obránce. Sám Havel přišel do zápasu až ve 23. minutě, kdy se počasí umoudřilo. "Měl jsem lepší podmínky," usmál se po zápase.

Pro Lukáše Havla začal zápas hodně nečekaně. U postranní čáry stihl udělat sotva pár sprintů a už šel do hry za zraněného Helešice. "Bylo to pro mne lehce překvapující. Nebyl jsem ani moc rozcvičený. Vyběhl jsem do zápasu a musel jsem se hned přizpůsobit," popsal dojmy z prvních minut v zápase. Postupem času se do zápasu dostal a hrál velmi dobře. "Jakmile jsem se rozběhal, tak to bylo dobré. Kluci mě povzbudili a hrálo se mi lépe."

O vítězství rozhodli Jihočeši ve druhé půli, ve které soupeře prakticky nepustili ke slovu. "Chtěli jsme začít hrát více po zemi, nepřizpůsobit se jejich nakopávaným balonům. To se povedlo, dali jsme dvě krásné branky a zaslouženě vyhráli," chválil střídající hráč. Domácí borce uklidnila především klíčová první branka Jakuba Peška. "Po první vstřelené brance jsme se uklidnili a vedení nám svědčilo. Hrajeme poté ve větší pohodě."