Dynamo předvedlo v nejmenším druholigovém městě kompaktní týmový výkon, přesto několik hráčů vynikalo. Jedním z nich byl Jakub Pešek, který předvedl směrem dopředu i dozadu nadstandardní výkon a notně zaměstnával obranu Vlašimi. "Byl jsem lehký, dobře jsem se na zápas vyspal," usmíval se po vydařeném utkání rychlonohý šikula. Dynamo tak zůstává ve druhé lize neporaženo.

Zápas ve Vlašimi se vám povedl a to jak osobně, tak hlavně týmově. Výsledkem je zasloužená výhra.
Byl to skvělý týmový výkon. Dobře jsme se připravili a pak pokyny plnili i na hřišti. Podařilo se nám dát v prvním poločase dva góly, pak už jsme si vedení hlídali. Vítězství je dle mého zasloužené.

Pro vývoj utkání byl klíčový první gól. Nezaskočili jste jím soupeře?
První gól týmu vždycky týmu pomůže, obzvlášť ve druhé lize. Nám se povedlo ho vstřelit, oni byli docela zaskočení. Do přestávky jsme přidali ještě jeden a pak jsme si v kabině říkali, že soupeř asi otevře hru, tak jsme chtěli přidat z brejků ještě další branky. Škoda, že už se to pak nepovedlo.

Kromě produktivního útoku jste i dobře bránili a vypadalo to, že jste se rozhodli, že gól ve Vlašimi prostě nedostanete.

Jakub Pešek s míčem u kopaček
Oni jsou výborní na balonu. Mají technický a moc šikovný tým. Ale my jsme utkání zvládli jako tým, mluvili jsme na sebe a dozadu hráli na jedničku. Navíc jsme potrestali každou jejich chybu.

Výhrou 2:0 jste Vlašimi alespoň částečně vrátili tři prohry v řadě ze vzájemných duelů. Čím to, že jste najednou dokázali neoblíbeného soupeře předčít?
Těžko říct. Oba týmy se přeci jen zase o něco změnily, ale je pravda, že se nám s nimi nikdy příliš nedařilo. Hlavně, že se nám podařilo tuto sérii zlomit.

Vy osobně jste patřil k nejlepším hráčům a postupem času jste si dovolil i technickou finesu. Hrálo se vám dobře?
Ano, asi jsem se na zápas dobře vyspal (usmívá se). Cítil jsem se lehký, bylo to fakt super. Škoda, že se hrálo hlavně po pravé straně. Kdybych měl víc balonů, zazlobil bych ještě víc. Ale hlavně, že jsme to zvládli jako tým.

U prvního gólu jste měl druhou asistenci, když po vašem centru Elvis Mashike se štěstím dostal míč k Jindřichu Kadulovi, a ten už jej dopravil do sítě. Nelekl jste se, když se Elvis ukopl?
To je fotbal. Elvisovi to sjelo, ale naštěstí tam stál Kady, který míč uklidil do branky. Ve fotbale hraje svou roli i štěstí, tentokrát jsme ho měli my.

V dalším kole vás čeká utkání ve Varnsdorfu a mohlo by se jednat o podobný zápas s houževnatým soupeřem.
Varnsdorf bude také nebezpečný, o tom jsme se přesvědčili minulou sezonu doma, když jsme v prvním jarním kole prohráli 0:1. Ale my se dobře připravíme a z brejků bychom mohli dát góly. Věřím, že přivezeme další plusové body.

Tři body z Vlašimi mají cenu zlata i vzhledem k tomu, že los na začátku sezony nemáte jednoduchý. Cítíte to také tak?
Určitě, začátek sezony je vždy důležitý. Jsme rádi, že jsme napravili domácí remízu se Žižkovem. Body z venku jsou plusové a jsem rád, že máme všechny tři.

Předvedli jsme skvělý týmový výkon, těší Kadulu (7.8.2017)

Perfektní zápas. Jihočeši zvládli na výbornou duel na hřišti silné Vlašimi a tři body si domů odvezli zcela právem. "Makali jsme jeden za druhého a tři body jsou pro nás odměnou," těší Jindřicha Kadulu, střelce první a zároveň vítězné branky Dynama.