První ze zápasů proti Vysočině Jihlava odehrál na svém tradičním postu na levém kraji zálohy rychlonohý křídelník Jakub Pešek. Přestože Dynamo zápas nakonec prohrálo 2:4, mohl být budějovický štírek spokojený alespoň se dvěma vstřelenými góly.
Jakub Pešek

Kubo, v zápase s Jihlavou jste dal dva góly. To vás ale asi vzhledem k výsledku nakonec moc netěší, že?
I když to byl přípravný zápas, chtěli jsme určitě uhrát lepší výsledek a vyhrát. Přitom jsme v zápase dvakrát vedli a je škoda, že jsme to lépe nedohráli. Nedokáži říct, co se mohlo stát, že jsme v závěru zápasu takto přišli o vítězství.

Výsledek hovoří jasně, ale asi se shodneme, že zápas to byl více než vyrovnaný..
Především v prvním poločase jsme byli lepší. Vedle gólu jsme měli ještě jednu velkou šanci, kdy Martina Šplíchala vychytal gólman. Nastřelili jsme i tyč. Kdybychom gólů dali v prvním poločase více, ten zápas pak byl určitě úplně jiný. Ve druhém poločase nás domácí začali přehrávat, nám se nedařila rozehrávka a když pak začalo sněžit, úplně jsme ze zápasu vypadli.

Co říct k vaší první brance, která padla již v 5. minutě hry?
Tam jsem dostal od Petra Javorka krásný balon za obranu. Zpracoval jsem si to na prsou a následně jsem to chtěl co nejrychleji zakončit. Skončilo to v bráně, takže z tohoto pohledu jsem byl samozřejmě spokojený.

A co druhý gól?
Při druhém gólu jsme tam vystihli rozehrávku soupeře, Elvis to posunul na střed hřiště na mne. Já jsem si to na vápno navedl na střelu a pravačkou jsem to poslal k tyči.

Především ve druhém poločase jste to měli hodně složité a skoro se zdálo, že domácí začali mít největší tlak v tom špatném počasí, kdy začalo hustě sněžit. Mohlo to mít vliv na jejich obrat?
Nevím, to nedokážu říct. Mohlo to tak být, že nás to překvapilo a nedokázali jsme se s tím vyrovnat. Na druhou stranu ty podmínky byly pro oba týmy stejné, takže pokud v tom domácí dokázali hrát, tak my jsme to měli dokázat taky.

I přes porážku musí být pro vás osobně příjemné, že jste dal dva góly. Je to tak?
Jsem rád za každý gól, který dám. To je jasné. Na druhou stranu zápasy v Jihlavě byly teď v úvodu spíše k tomu, abychom zapracovali na kondici. Všichni jsme nechali na hřišti všechno, a to bylo to nejdůležitější.