Třetí zápas a třetí remíza v řadě. Tak vypadá bilance posledních zápasů budějovického Dynama. Jihočeši k předposlednímu podzimnímu zápasu cestovali až do vzdáleného Třince, s nímž se utkali o první příčku druholigové tabulky. I když šli černobílí na hřišti Slezanů brzy do vedení, radost jim vydržela jen pouhé tři minuty. Pár minut před koncem mohl svému týmu vystřelit tři body Jakub Pešek, proti však byl domácí gólman i břevno jeho branky.

Prestižní duel s Třincem mohl Dynamo vynést do čela tabulky. Brali jste ho jako jeden ze zápasů podzimu?

I když jsme se v případě výhry mohli posunout do čela, nenazýval bych dnešní utkání přímo zápasem sezony.

Druhá liga pokračovala dnes po reprezentační pauze. Využili jste přestávku k nějaké speciální přípravě na Třinec?

My se připravujeme speciálně na každý zápas. Ale věděli jsme, že mají dobrou obranu a že tady bude těžký terén, takže jsme se připravovali hlavně na to.

Asi málokdo by před sezonou čekal, že si o první místo zahrajete zrovna s týmem Třince.

Tak to nečekal asi nikdo, ale teď mají dobrou šňůru, bojují a daří se jim. Je to určitě velké překvapení.

Bojovný výkon přinesl domácím bod za remízu. Pro Dynamo je ale asi spíše zklamáním.

Myslím, že po průběhu zápasu mohou být domácí šťastní, že získali bod. My jsme měli tři obrovské šance, dvě tyčky a pro nás bod znamená spíš ztrátu.

Jednu z těch obrovských šancí jste měl ke konci utkání právě vy…

Já jsem dostal za obranu krásný balon, zpracoval jsem si ho a byl jsem tváří v tvář gólmanovi. Trefil jsem mu ruku a potom jsem měl ještě dorážku, která skončila na břevně.

Podzimní část sezony zakončíte domácím zápasem s Vlašimí, v němž budete chtít určitě remízovou sérii zlomit.

Dáme do toho úplně všechno, protože to je poslední zápas před zimní přestávkou a my pro to uděláme všechno. Máme teď šňůru remíz, ale budeme chtít doma bodovat za tři.

Podzimní sezona pomalu končí a nastává čas hodnocení. Můžete za sebe, i když trochu s předstihem, dosavadní část soutěže zhodnotit?

Na to je zatím ještě brzy, ale myslím si, že podzim byl pro nás úspěšný. I když samozřejmě to může být vždycky lepší (směje se).