Slovan Varnsdorf byl v minulém kole také úspěšný, vyhrál na hřišti Semil 2:0 a poslal je tak až na samé dno tabulky. Hosté byli jasně lepším týmem a svého soupeře nepustili téměř do žádné vážnější šance.
Semily-Varnsdorf 0:2 (0:0)
Branky: 67. Socha, 90. Kopačko
Rozhodčí: Rauch
ŽK: Mencl, Poledník - Šmalcl, Sigmund, Mrvík
Diváci: 450
VARNSDORF: Vaňák - Sigmund, Vladyka, Skuhravý, Šmalcl - Hyka, Mrvík
(85. Kopaňko), Runt (46. M. Dvořák), L. Novotný (66. Kysela) - Socha, Morávek
Trenér Josef Hloušek.
Varnsdorf nezačal sezonu příliš dobře, v prvním kole remizoval doma s nováčkem se Strakonic (1:1), o týden později prohrál v Hradci Králové 0:2 a tři body získal poprvé až ve třetím kole doma s Příbramí B (2:1). Po prvních čtyřech kolech patří Varnsdorfu šesté místo, na kontě má sedm bodů a skóre 5:4 (o všech pět branek ze rozdělili různí střelci).
V jarní části loňské sezony skončilo utkání mezi Dynamem České Budějovice a Slovanem Varnsdorf lépe pro Severočechy, především díky hattricku Morávka vyhráli vysoko 5:1 a tím si víceméně zajistili záchranu v ČFL. Za Dynamo pouze v 88. minutě korigoval Pavel Čančura.
Zapomenout na nezdar z minulého vzájemného utkání se budou Jihočeši snažit již tuto středu, kdy je proti Varnsdorfu čeká reparát na Borku. Výkop utkání je stanoven na 17:00.
Informace do zpravodaje - Z historie varnsdorfského fotbalu
V polovině roku 1938 se konala ustavující Valná hromada prvního českého fotbalového klubu ve Varnsdorfu, která schválila stanovy a název klubu SK HRANIČÁŘ Varnsdorf. Po druhé světové válce v říjnu 1945 byla uskutečněna 2.Valná hromada oddílu, obnovena činnost a předsedou byl zvolen pan Václav Kaš, sekretářem pak pan Rudolf Starý, který později po odchodu z Varnsdorfu dlouhou dobu působil jako jeden z řídících členů tehdejšího ČMFS.V roce 1953 převzal oddíl nový název DSO JISKRA ELITE a v tomto roce došlo ke sloučení dvou městských oddílů, JISKRY ELITE a JISKRY VELVETA. V roce 1956 zvítězila TJ JISKRA Varnsdorf v přeboru tehdejšího Libereckého kraje a postoupila do divize a dorostenecké družstvo do celostátního přeboru. To již působilo ve městě další mužstvo TJ SPARTAK a v roce 1957 došlo k dalšímu slučování a byl vytvořen TJ SLOVAN pod patronací MNV. Mužstvo po tříletém působení sestoupilo z divize a opětovně se do ní vrátilo společně s Roudnicí v roce 1969. Po třech letech (1972) pak náš tým vybojoval svůj první postup do III.ligy, což byl tehdy největší úspěch varnsdorfské kopané. Po čtyřletém působení mužstvo sestoupilo a od roku 1976 hrálo divizní soutěž. Černou byla sezóna 1994-95, poníž následoval sestup do oblastního přeboru. Po ročním působení však přišel návrat do divize a v sezóně 1996-97 patřil Slovan ke štikám soutěže, když si postup do ČFL vybojovaly Kralupy. V sezóně 1997-98 se pak podařilo varnsdorfským podruhé v historii klubu postoupit do třetí nejvyšší soutěže. V konečném pořadí zde skončili 13. se ziskem 39 bodů, když jich z toho bylo patnáct za remízy, čímž získali primát nekorunovaného krále plicht v soutěži. V sezóně 1999-2000 skončil Varnsdorf 12. po zisku 32 bodů, v další pak 14. Sezóna 2001-2002 přinesla zatím nejlepší umístění v podobě třetího místa v ČFL.
V dosavadní historii působila v oddílu řada hráčů, kteří dříve či později hráli celostátní soutěže, jako např. Karel Prášil, Tonda Smolík, Franta Uldrych, Josef a Petr Sýkorovi, Zdeněk Just, Josef Baulovič, Zdeněk Prchal, Pavel Jirouš, Josef Petřík, Petr Novák, Jiří Ješeta, Karel Urbánek, Pavel Hradiský, Josef Just, Roman Skuhravý atd. V současnosti má klub 10 družstev. Béčko postoupilo v sezóně 2002-2003 do I.B.třídy, stejně tak starší a ml. dorost do České ligy, starší žáci a ml.žáci hrají krajský přebor a zbylé žákovské týmy včetně přípravky působí v okresních soutěžích. Třetím rokem zde působí i družstvo žen, které v sezóně 2002-2003 postoupilo do jedné ze skupin II.ligy. Od sezóny 1996-97 působí jako garant rozvoje varnsdorfské kopané TOS VARNSDORF a.s., světoznámý výrobce vodorovných vyvrtávaček. V roce 1996 oddíl kopané vystoupil ze svazku s TJ a založil SK SLOVAN VARNSDORF s.r.o.
Město Varnsdorf (16,5 tis.obyvatel) leží v sousedství Lužických hor v kotlině řeky Mandavy. Je ze tří stran obklopeno hranicemi se SRN.Původní ves vznikla v 1. pololetí 13.století, první písemný záznam se vztahuje k roku 1357. Po sloučení Starého Varnsdorfu s pěti okolními osadami (r. 1849) došlo ke vzniku největší vesnice v Rakouské říši s 10tisíci obyvateli. Roku 1868 byl Varnsdorf povýšen na město. V posledních dvou stoletích se zde dařilo hlavně rozvoji textilního průmyslu a později též strojírenství aj. O Varnsdorfu se též často psalo jako o městu parků a zahrad.