Ztráta dvou bodů. I tak se dá hodnotit jihočeské derby v 27. kole FNL z pohledu budějovického Dynama. Černobílí byli v duelu s Táborskem lepším týmem, hru po většinu času kontrolovali, ale stačilo to pouze na bod. Dvakrát byl blízko skórování i stoper Lukáš Havel, který si zároveň připsal jeden úspěšný zákrok na brankové čáře.

Spokojenější po jihočeském derby mohli být jistě hosté z Táborska, kteří brali bod ze zápasu všema deseti. Dynamo totiž mělo v zápase jasně navrch a pouze kvůli neproměňování vlastních šancí si ze zápasu neodneslo plný počet bodů. „Je to velká škoda a ztráta dvou bodů. Celý zápas jsme je tlačili, povedlo se nám i skórovat a pak si necháme zbytečně vyrovnat,“ štvalo po utkání Lukáše Havla.

Budějovický fotbalisty nejvíce mrzely po utkání neproměněné šance za stavu 1:0. Samostatný brejk nevyužil Hašek, trefit se mohl také Pešek. „Jednoznačně jsme měli přidat druhou branku, šance na to byly. Kdybychom se trefili, bylo po zápase,“ mrzelo mladého stopera.

Sám Lukáš Havel měl v zápase dvě solidní příležitosti a v obou, jak už má ve zvyku, zakončoval hlavou. „V první půli jsem po rohu hlavičkoval na zadní tyč a míč mi vykopl jeden ze soupeřů. Ve druhé půli jsem měl šanci za stavu 1:1 a chybělo mi opravdu málo,“ popisoval své možnosti v derby.

V 61. si Lukáš Havel vysloužil potlesk celého Střeleckého ostrova. Jindřich Staněk vyběhl na hranici pokutového území, jenže Táborsko získalo míč a Aleš Nešický zakončoval do prázdné branky. Jeho střelu zachytil Havel pohotovým odkopem a uchránil svůj tým před pohromou. „Byl jsem ve správný čas na správném místě,“ usmál se na závěr.

Činnost A-týmu a celého klubu SK Dynamo České Budějovice, a.s. je mimo jiné podporována finančními prostředky z projektu Jihočeského kraje „Podpora výkonnostního sportu dospělých.“