Po utkání toho měl plné zuby. Aby ne, vždyť za celý týden nastoupil do čtvrtého utkání! Michal Řezáč v nedělním utkání nastoupil na pozici defenzivního štíta a spolehlivým výkonem pomohl Dynamu k důležitým třem bodům.

Čekání na výhru už bylo dlouhé, ne?
Ano, máme z vítězství velkou radost. Zasloužili jsme si to už přístupem na tréninku, kde jsme všichni makali a dřeli. Konečně se nám to vrátilo v podobě tří bodů.

Nakopla vás brzy vstřelená branka?
Jistě, moc nám pomohla. Měli jsme ještě další šance, které jsme mohli proměnit. Každá výhra se počítá a my jsme s třemi body moc spokojeni.

Michal Řezáč v utkání proti Vyšehradu

V čem se změnila vaše hra oproti minulým utkáním?
V předchozích zápasech jsme měli velkou smůlu. To tak prostě bylo. Dnes se k nám konečně přiklonilo i štěstí, kterému jsme šli naproti.

Jak již jste zmiňoval, branek jste dnes mohli dát mnohem více.
Na koncovce musíme ještě zapracovat, ale dvě branky není špatná vizitka.

Byl jste povolán na sraz reprezentace do dvaceti let. Kolik jste toho odehrál?
Odehráli jsme dvě utkání proti Nizozemsku, v prvním jsem na pozici krajního obránce odehrál celé utkání. Bohužel v poslední minutě jsme přišli o výhru, kdy nám soupeřův brankář vyrovnal. Ve druhém jsem odehrál posledních dvacet pět minut. Byl to skvělý zážitek, moc jsem si to užil. V týmu máme výbornou partu.

Bylo domluveno, že odehraje určitý počet minut?
Ano, měli jsme to předem domluvené. Už kvůli utkání s Vyšehradem, jelikož jsem věděl, že nastoupím od začátku.

Jak jste se cítil po fyzické stránce? Neměl jste toho moc?
Bylo to pro mě opravdu náročné. Za jeden týden jsem nastoupil dvakrát za nároďák, jednou za juniorku a ještě proti Vyšehradu. Zvládl jsem to, což mě těší.

Kolik postů jste za ten týden vystřídal?
Bylo jich hodně. (smích). V reprezentaci jsem nastupoval na krajním obránci, za juniorku jsem hrál na kraji zálohy a v neděli na defenzivním záložníkovi.

Kde se cítíte nejlépe?
To sám nevím, hlavní je, že pravidelně nastupuji.

Fotbalisté Dynama po výborném výkonu v zápase proti Vyšehradu přerušili dlouhotrvající sérii zápasů bez výhry a díky brankám Šimáka a Peška zvítězili v zápase 15. kola FNL 2:0. Vedle dvou vstřelených branek si vytvořili celou řadu dalších příležitostí.