Nejvyšší porážku utržilo českobudějovické Dynamo v utkání 21. kola na pražské Julisce, kde podlehlo Dukle 0:4. Utkání se příliš nepovedlo ani brankáři Jihočechů Michalu Daňkovi, který nehledal výmluvy. "Třetí a čtvrtý gól jdou jednoznačně na můj vrub," přiznal po utkání.

Zažili jste nejtěžší prohru v sezoně. Co se přihodilo, že se vám duel na Dukle tak nepovedl?
Je to další hořká prohra. Utkání se nám nepovedlo, v prvním poločase jsme dostali ze dvou střel dva góly. Po změně stran jsme hráli už jen na tři obránce a soupeře trošku zatlačili. Ale já jsem to dvěma lacinými góly zazdil.

Připisujete tedy na svou vinu třetí a čtvrtý gól?
Určitě, jdou jednoznačně na můj vrub. Byly tam sice chyby už před tím, ale to jsou střely, které musím chytnout.

Překvapila vás střela Vrzala z úhlu při třetí inkasované brance nebo jste spíš čekal centr?

Michal Daněk
Nepřekvapilo mě to. Bylo to něco mezi centrem a střelou a já jsem míč neudržel. Jednoznačně moje chyba.

Nebyla čtvrtá branka také trošku vina terénu, který nebyl na Julisce dobrý?
Nemyslím si. Chyboval jsem a nebudu se za nic schovávat. To je střela, kterou prostě musím chytit.

Pro brankáře to byl „zápas blbec,“ protože jste moc zákroků neměl, přesto jste čtyřikrát inkasoval, ne?
V poslední době máme samé takové blbé zápasy (hořký úsměv). Nevím, čím to je. Děláme spoustu chyb a góly nedáváme. S Brnem jsem pár gólů chytil, ale soupeři si proti nám vypracovávají řadu šancí a proměňují je, což nás sráží.

Před důležitým domácím utkáním s Příbramí tedy máte o čem přemýšlet…
Máme pořád o čem přemýšlet. Jsme na posledním místě a s Příbramí musíme zabrat. Nebude to jednoduché utkání. Jsme v krizi a teď se ukáže morálka týmu.

Dá se vůbec s takovými výkony pomýšlet na záchranu v lize?
Pokud se vrátíme ke hře, kterou jsme praktikovali v Liberci první poločas nebo doma se Spartou první půli, tak věřím, že šanci máme.

Čím si vysvětlujete tu aktuální krizi?
Těžko říct. Inkasujeme první gól a nehrajeme to, co máme. Třeba dnes ten úvod druhé půle, když jsme hráli na tři vzadu, nebyl špatný.

Nečekal jsem ani, že tam spadne ta první střela, směje se střelec Borek

Jak se rodilo vítězství 4:0 nad Dynamem?
Nebylo to lehké utkání. Hodně nás uklidnil druhý gól před koncem první půle. Po změně stran nás soupeř zatlačil, ale nepustili jsme Budějovice do žádné větší šance a navíc ještě dvakrát skórovali.

Vstřelil jste dva branky. Čekal jste, že míč může skončit v brance při té druhé?
Já to nečekal ani při té první (směje se). Ale při té druhé opravdu ne, to byla chyba gólmana.

Spravili jste si chuť po nevydařeném utkání v Plzni?
Všichni víme, jak to tam probíhalo od první minuty. Mohli jsme jenom překvapit, ale dostali jsme čtyři góly, přestože jsme nehráli tak špatně.

Co hrálo klíčovou roli proti Dynamu, kterému už jde o všechno?
Nám šlo taky o všechno, protože jsme se výhrou de facto zachránili, jelikož máme 30 bodů. Terén nám moc neseděl, nemohli jsme hrát naší kombinační hru, ale zakomponovali jsme do hry i důraz, což přineslo ovoce.

Myslíte i na horní patra tabulky poté, co jste se prakticky zachránili?
Čtyři mužstva už odskočila. Dnes jsme se mohli dostat před Boleslav, ale ta také zvítězila. Ty čtyři mančafty jsou pořád ještě nad námi ve všech ohledech, ale kolem šestého místa bychom se měli pohybovat.