Od čtvrtečního odpoledne mají fotbalisté Dynama České Budějovice nového trenéra. Světoběžník František Straka se v pondělí dozvěděl o zájmu jihočeského klubu a na čtvrteční tiskové konferenci potvrdil své nové angažmá. "Mám rád práci, kde hráči zatím nejsou top, ale mohou být," řekl odhodlaně hned na úvod nový kouč Dynama. Impulzivní trenér dnes odpoledne dorazil do Českých Budějovic a od 15:00 absolvuje s týmem na E.ON Stadionu první trénink. "Po skončení tiskové konference se převléknu a jdu na to," dodal s úsměvem František Straka.

Na úvod tiskové konference si slovo vzal ale předseda představenstva Karel Poborský, který popsal důvody odvolání Františka Cipra. "Doktor Cipro z posledních deseti soutěžních zápasů devět prohrál a v profi fotbale to prostě tak chodí, že se trenéři odvolávají," vysvětloval Poborský. Rekordman v počtu reprezentačních startů také naznačil, jak těžké to bylo rozhodování. "Celé odvolání bylo velmi emotivní. František Cipro je můj velký přítel a celkově to byl jeden z mých nejtěžších dnů ve fotbalovém životě," podotkl nejvyšší muž klubu.

O angažování Františka Straky vedení klubu hodně stálo: "Na seznamu možných kandidátů jsme měli více jmen, ale František Straka byl rozhodně nejvýše a jsem moc rád, že to skutečně vyšlo a že jsme nemuseli v seznamu jít níž a níž. Vše se událo velmi rychle. V kontaktu jsme byli od pondělí a až dnes František poprvé dorazil do Českých Budějovic," řekl dále Karel Poborský. Důvodů, proč angažovat právě Straku bylo pochopitelně více, avšak Poborský hlavně spoléhá na to, že se zvýší bojovnost a nasazení celého týmu. "U nového trenéra máme totiž jistotu, že budou všichni hráči hřiště opouštět v propocených dresech," dodal s úsměvem Poborský.

Sám František Straka přijal nabídku Dynama moc rád. "O mém příchodu do Dynama rozhodly především dva faktory. Zaprvé, že pocházím z Českých Budějovic a také to, že jsem ve Spartě poznal Karla Poborského, což je člověk, se kterým si výborně rozumím a věřím, že bude naše spolupráce výborně fungovat," řekl s odhodláním sobě vlastním František Straka. Nový kouč Dynama podepsal v klubu smlouvu do konce sezony a hned ve čtvrtek odpoledne s týmem absolvuje první trénink. Kvůli tomu, že přijel na Střelecký ostrov až dnes, neřešil zatím ani složení realizačního týmu a je tak pravděpodobné, že v následujícím nedělním zápase proti Mladé Boleslavi tým povede spolu se stávajícím realizačním týmem.