Potvrdil, že má formu jako hrom. Poprvé v sezoně ji navíc Jakub Pešek orazítkoval i gólově a nebyla to ledajaká branka. Za prvé byla jeho přesná střela parádní, za druhé vítězná. "Kéž by se nám povedlo na povedený začátek sezony navázat v příštím kole s Hradcem," přeje si rychlonožka v černobílých barvách.
Jakub Pešek slaví svoji branku

Další výborný počin, přidali jste další tři body z venku. Jak se vám hodnotí zápas ve Varnsdorfu?
Povedlo se nám navázat na předchozí vítězství ve Vlašimi. Jsme moc spokojení a nyní se musíme připravit na další zápas s Hradcem. Bylo by výborné, kdyby se nám podařilo také zvítězit.

V utkání jste společně s Elvisem Mashikem zaznamenali oba gól a asistenci. Jak se narodila branka afrického útočníka ve službách Dynama?
Dostal jsem krásný balon od Čávy (Patrika Čavoše, pozn. autora) a snažil jsem se dávat centr do kapsy, protože to je pro obránce těžké. Elvis si tam dobře naběhl a pak už to jenom uklidil.

A co váš vítězný gól? Vy jste s míčem běžel skoro od poloviny hřiště a nakonec přesnou střelou rozhodl.
Je to tak. Tábor (Ivo Táborský, pozn. autora) mi šel do tandemu, ale já si natáhl míč na střed a vzal za ní. Střela byla asi lehce tečovaná, ale spadla tam. Gólman se ani nehnul, s tím nemohl asi nic dělat.

Po brance na 3:1 to vypadalo, že si tři body kontrolujete. Posledních pět minut bylo ale po kontaktní brance ještě dramatických.
Asi jsme chtěli divákům udělat závěr zápasu dramatičtější… Ne, je to škoda, že si dvougólové vedení nepohlídáme. Pak to byly v závěru akorát zbytečné nervy.

Nicméně zvládli jste to a po třech zápasech máte sedm bodů, hráli jste z toho navíc dvakrát venku. Možná až nad očekávání povedený vstup do sezony.
Je to super. Kéž bychom na to navázali v dalších zápasech a nadále bodovali. Ideálně už v dalším kole s Hradcem Králové.

I druhý zápas venku za tři body pro Horejšovu partu! (13.8.2017)

Plný počet šesti bodů uhráli z úvodních dvou venkovních zápasů fotbalisté Dynama. Po skalpu Vlašimi si Jihočeši o týden později vyšlápli i na Varnsdorf, který porazili na jeho hřišti 3:2. Branky Jihočechů zaznamenali Wermke, Mashike a Pešek.