Proti žádnému jinému ligovému celku nemá Dynama České Budějovice na hřišti soupeře tak špatnou bilanci jako proti Viktorii Žižkov. Oba celky se v první a druhé lize střetly od rozdělení ligy na stadionu pod vysílačem celkem desetkrát a bylo z toho devět výher domácích a jedna remíza. V neděli od 10:15 se budou Jihočeši snažit tuto nelichotivou šňůru přerušit. Povede se jim to a nebo utkání skončí výsledkem 1:0 pro domácí jak tomu bylo v posledních třech zápasech? Průběh zápasu můžete sledovat online na našem webu.
2006/07 - 2.liga (1. místo)
Stadion:FK Viktoria Žižkov (5000 diváků)

Preview

Celkem k deseti zápasům nastoupili od roku 1993 fotbalisté Dynama České Budějovice k soutěžnímu utkání na půdě Viktorie Žižkov. Ani taková porce zápasům ale Jihočechům nestačila, aby svého soka porazili. Bilance ze vzájemných utkání na stadionu pod žižkovským vysílačem totiž hovoří jednoznačně pro domácí, kteří devět zápasů vyhráli a jeden remízovali. I skóre 18:2 hovoří za vše. Dokáže Dynamo zlomit prokletí a přiveze z Prahy nějaký bod?

Žižkov patřil v letech nedávno minulých k tradičním prvoligovým celkům. Od vzniku samostatné české ligy se Dynamo a Žižkov střetly v první lize hned devatenáctkrát. Aktivnější bilanci mají Pražané, kteří se radovali z deseti výher - to fotbalisté Dynama mají ve vzájemných duelech na kontě výher pouze šest. Fotbalisté Žižkova prožívali v minulých letech ale těžké časy, klubu bylo prokázáno korupční jednání, bývalý ředitel Ivan Horník byl potrestán zákazem činnosti a s klubem to nevypadalo dobře. V sezoně 2003/2004 skončila Viktorka na 15. místě prvoligové tabulky a sestoupila tak do druhé ligy. Nově vytvořený tým obsadil v následujícím ročníku v druhé nejvyšší soutěži šesté místo a podobné ambice měl i sezonu později, kdy skončil pátý. Až v loňském ročníku druhé ligy mělo mužstvo takové kvality, aby obsadilo první příčku a postoupilo tak do Gambrinus ligy. Dynamo se s Žižkovem střetlo v letošní sezoně na domácí půdě, kde za Jihočechy vyrovnával v 54. minutě na konečných 1:1 Jaromír Plocek.

Žižkov se hned od úvodních kol letošní sezony pohyboval v dolních patrech tabulky, což ho pasovalo na tým, který bude až do konce sezony bojovat o záchranu. V týmu přesto nedošlo v zimní přestávce k žádným velkým změnám a to zatím kouči Grigovi přináší ovoce. Pražané sice v jarních odvetách prohráli na Letné se Spartou 1:6, v ostatních zápasech ale bodovali a díky jarní bilanci sedmi získaných bodů se odpoutali od týmů, které jsou v bezprostředním ohrožení sestupu. Klíčovými hráči týmu jsou pětigólový nejlepší střelec týmu Petr Švancara a zkušený ofenzivně laděný záložník Luděk Stracený.

V posledním ligovém zápase uhrál Žižkov překvapivou remízu 2:2 na půdě Slovanu Liberec. Hosté dokonce díky Kušnírovi od osmé minuty hry vedli, jenže poté vývoj zápasu otočili z pokutového kopu Dort a následně Kerič a hosté tak byli nakonec maximálně spokojeni s remízou, kterou jim sedm minut před koncem zařídil Demjan.

Poslední zápas Žižkova
FC Slovan Liberec - FK Viktoria Žižkov 2:2 (0:1)

Branky:
53. Dort z pen., 73. Kerič - 8. Kušnír, 83. Demjan.