Po týdnu tréninku přijde na řadu první přípravný test před novou sezonou Fotbalové národní ligy. Sérii přípravných zápasů, stejně jako nový ročník FNL, zahájí českobudějovické Dynamo proti Vlašimi. Utkání má výkop ve středu v 17 hodin v Kamenici nad Lipou.

Vlašim už má na rozdíl od Dynama první přípravný test za sebou. Ve středu se Středočeši utkali s prvoligovou Slavií, se kterou dokázali uhrát remízu 2:2, když po změně stran smazali dvoubrankový náskok soupeře. Trenér Vlastimil Petržela zkoušel sparťanské mladíky Martina Tomla, Martina Haška, Rudolfa Reitera, Jakuba Nečase a Jana Vondru. O své místo také bojují mostecký obránce Petr Řehák a ruský gólman Nikita Goděnov. „Možná tři z nich by se mohli prosadit do prvního týmu, zbytek bude hrát za čáslavskou farmu. Snad by měl dorazit Hronek, což je pro nás klíčový hráč,“ řekl po zápase Petržela, který je zatím zklamaný z doplnění kádru svého týmu.

V loňské sezoně skončil Graffin ve vyrovnané tabulce Fotbalové národní ligy na jedenácté příčce s devětatřiceti body. Oba celky se často potkávají v přípravě. Poslední soutěžní zápasy byly v předloňské sezoně hodně vyrovnané. V podzimní bitvě na Střeleckém ostrově branka nepadla, v jarní odvetě udělali černobílí v emotivním utkání důležitý krok k postupu po těsné výhře 1:0.

Poslední přípravný zápas Vlašimi:
FC Graffin Vlašim – SK Slavia Praha 2:2 (0:2)
Branky: 55. Nečas, 79. Petrů (pen.) – 7. Voltr, 35. Bazal. Rozhodčí: Hocek – Šimáček, Matoušek. ŽK: Vebr (Vlašim). Diváci: 250.
Sestava Vlašimi – 1. poločas: Bojčuk – Nový, Toml, Breda, Řehák – Vebr, Brejcha – Reiter, Hašek, Kučera (21. Průcha) – Jícha. 2. poločas: Goděnov – Breda, Petrů, Štochl, Vondra – Vebr, Hašek – Janda, Nečas, Průcha (61. Vopat) – Matějka (56. Hejný).

Českobudějovické Dynamo po týdnu přípravy bez zápasu a dvoudenním teambuildingu na kolech na Třeboňsku okusí i první přípravné utkání. „Do Kamenice pojedeme všichni, každý hráč dostane šanci a odehraje minimálně poločas. Rozhodneme se i podle zdravotního stavu hráčů,“ prozradil David Horejš, který by rád o poločasové přestávce vystřídal dvě kompletní jedenáctky. „Zraněný je Ríša Kalod a problémy s kotníkem má Rasťa Chmelo. Jinak jsme zatím všichni,“ upřesňuje.

S Jihočechy se připravují i dva Brazilci, kteří se zatím jeví ve velmi dobrém světle. „V tréninku vypadá hlavně Rodrigues velmi dobře. Ale uvidíme, jak se bude prezentovat v zápase. Jinak zatím žádný nový hráč nepřišel. Trénujeme s kádrem, který máme od začátku přípravy,“ doplňuje Horejš.

První přípravný zápas Dynama začíná ve středu v 17 hodin v Kamenici nad Lipou a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži.

Dynamo vyráží na kolech do Třeboně (28.6.2015)

Letní příprava je v plném proudu a fotbalisté Dynama si polykání tréninkových dávek zpestří cyklistickým výletem. V pondělí odpoledne zamíří celý tým na kolech do Třeboně, kde ho čeká nejen trénink, ale také nocování ve stanech. Cílem nevšední akce je podle asistenta Davida Horejše nejen odreagování, ale hlavně utužení kolektivu. „Máme v týmu spoustu mladých kluků a chceme, aby se všichni poznali.“