V polovině února absolvovaly kategorie starších žáků U15 a U14 zimní herní soustředění na jižní Moravě. Během těchto tří dní se žáci Dynama postupně utkali s ligovými mužstvy 1.FC Slovácká a FC FASTAV Zlín a jedním týmem z nižší Moravsko-slezké ligy Slavia Kroměříž.

Cílem této cesty bylo porovnat síly s týmy, s kterými se SK Dynamo v žákovských kategoriích zas tak často nesetkává, ale zároveň také opětovné utužování týmového kolektivu.

Slovácko U14 - SK Dynamo ČB U14 1:4 (1:2)
Hodnocení trenéra (Čížek Petr): “Zápas se Slováckem byl pro nás jednou z nejlepších prozatímní zkoušek za zimu. Zápas od obou stran měl všechno co bychom od našeho žákovského fotbalu rádi očekávali (nasazení, kombinační fotbal, přechod 1v1, 70 minut hrát po zemi). Našich hráči prvních 10 minut vyloženě ztráceli. Nebyli jsme schopni zachytit hru středových hráčů Slovácka. Byli jsme ve všem ti druzí. Postupem času jsem však převzali iniciativu nad celou hrou. Začali jsem více kontrolovat hru, vyhrávat souboje, více kombinovat ve středu hřiště a získávat sebevědomí. Během první poloviny jsem stihli vstřelit 2 góly. Do druhé poloviny bylo vidět jakou mají kluci chuť hrát a jak jdou do hry natěšeni. Ve druhé polovině se již utkání odehrávalo spíše na polovině soupeře což nám přineslo další dva góly. Ještě jednou říkám, že tento zápas pro nás měl jeden z největších přínosů vůbec.”

Slovácko U15 - SK Dynamo ČB U15 4:1 (1:1)
Hodnocení trenéra (Novák Ivan): “Hráli jsme s velmi dobrým soupeřem, který je v MLŽ na 4. místě. My jsme se pomalu rozjížděli a tak se domácí zaslouženě ujali vedení. Asi od 15. min. jsme hru vyrovnali a hrál se rychlý kombinační fotbal. Náš výkon byl v této části utkání velmi dobrý a přišlo i zasloužené vyrovnání z kopačky Davida Pravdy.    Druhý poločas už z naší strany nepřinesl takový výkon a domácí nás přehrávali a trestali i gólově.”

Slavie Kroměříž U14 - SK Dynamo ČB U14 1:12 (1:3)
Hodnocení trenéra (Čížek Petr): ”Zápas byl pro naše hráče spíše zátěžovým testem na hlavu (psychiku). Šlo nám o nastínění situace, zda hráči dokážou pracovat na 100% i proti soupeři, který jim dovolí si během hry odpočinout. Pro tento zápas jsme si dali předsevzetí, že se pokusíme ze sebe dostat vše co v nás je. V zápase proti Kroměříži jsem soupeře přehráli ve všem co na hřišti bylo k vidění. Byli jsme silnějším, rychlejším i techničtějším týme. V závěru věřím, že i odhodlanějším týmem.”

Slavie Kroměříž U15 - SK Dynamo ČB U15 1:3 (0:2)
hodnocení trenéra (Novák Ivan): “Kroměříž byla určitě slabším soupeřem než Slovácko. Kluci vstoupili do utkání nepochopitelně nervózně. Nedařila se nám kombinace, hra byla rozhádaná, plná soubojů. To vše vyhovovalo domácím a my se nemohli dostat ke kombinační hře. Sice jsme vstřelili dva góly, ale naše hra byla upracovaná. Ve druhé půli jsme očekávali zlepšení, ale hra se nám pořad moc nedařila. Hlavně nás brzdila častá nepřesnost. Domácí jednu naši chybu využili a snížili na 1:2 a nechybělo mnoho a mohli dokonce vyrovnat. Posledních 10 minut patřilo nám a Bečvář upravil na konečných 1:3. Zasloužené, ale upracované vítězství.”

FC FASTAV Zlín U14 - SK Dynamo ČB U14 0:4 (0:2)
Hodnocení trenéra (Čížek Petr): “Zápas ze Zlínem nám ukázal zase jinou trochu stránku hry. Soupeř jsme již od prvních minut zatlačili na polovinu. Výsledkem toho byl velký zahuštěný obranný blok, který Zlín vytvořil na vlastní polovině. Bylo pro nás těžké se  vůbec prokousat k nějakému zakončení. Pokud soupeř získal míč, okamžitě dlouhým balónem hledal své útočníky. Pro nás to znamenalo okamžitý návrat a znovu zakládání útočné akce. Tento děj se stále opakoval až do našeho prvního gólu. Následně začal soupeř více a více odpadávat a dělat chyby v obraně. Rád bych v tomto zápase kluky pochválil za trpělivou a důraznou hru od zadu, která byla jedním z klíčových bodů, který tento zápas rozhodli v náš prospěch.”

FC FASTAV Zlín U15 - SK Dynamo ČB U15 1:8 (1:4)
Hodnocení trenéra (Novák Ivan): “Na závěr našeho soustředění jsme sehráli nejlepší utkání. Je pravdou, že Zlín byl o něco horší než Slovácko, ale kluci předvedli parádní výkon!! Dařila se nám kombinační hra, hráči byli v pohybu, takže i přesnost přihrávek byla až (na naše zvyklosti) neskutečná. Byli jsme výborní a velice rychlí v přechodové fázi, kde nám soupeř až nečekaně nestačil. Na naše poměry (4-5 střel) jsme vystřelili na branku snad 15x a to drtivá většina šla opravdu na branku. Musím přiznat, že nám vycházelo takřka vše, ale to nesnižuje náš výborný výkon. S předvedenou hrou jsme byli s trenérem J. Hrbáčem velice spokojeni, ale pořád je co zlepšovat, aby kluci podávali takové výkony co nejčastěji. Potěšilo nás uznání domácích trenérů a příznivců, kteří ocenili náš výkon.”