Odchovanec Dynama se představil v letošní sezóně poprvé. Tomáš Stráský byl sice čtyři měsíce zraněn, avšak hned v prvním zápase proti Baníku Ostrava fanouškům předvedl skvělý výkon. Gól, který vsítil v prvním poločase, padl z první standardní situace Jihočechů v zápase. "Branka byla tak trochu nacvičená," prozradil po zápase šťastný střelec.

Tomáši, dnes to celý zápas vypadalo na to, že vyhrajete Nakonec jste prohráli zápas v pěti minutách ke konci druhého poločasu, můžete nám k tomu něco říci?
První poločas jsme zvládli skvěle, měli jsme spoustu šancí. V druhém poločase jsme soupeře ze začátku také přehrávali. To že jsme hráli opatrně druhý poločas, tak z toho pramenili šance Baníku a nakonec i dva góly v rozpětí pěti minut.

Jak hodnotíte váš první start v této sezóně?
Bylo to po dlouhé době, čtyři měsíce jsem nehrál pořádně zápas. Na toto utkání jsem se hodně těšil a snažil jsem se proto udělat maximum. Myslím si, že se mi to povedlo, ale bohužel se zápas nedotáhl do vítězného konce.

Střídal jste, protože jste si o to řekl, byl jste nějak vyčerpaný?
Určitě dnes jsem si řekl o střídání, protože jak už bylo řečeno, nehrál jsem 4 měsíce zápas, takže už jsem se necítil. Nechal jsem se proto raději vystřídat, aby to čerstvé síly oživily.

Můžete nám popsat vaší trefu na 1:0?
Gól padl ze standardní situace. Byl trochu plánovaný, s kluky jsme si řekli, že když zakryjeme nejlepšího ostravského obránce Bolfa, tak musíme dát branku. Branka padla hned z první naší standardky.

V zápase jste mimo jiné předvedl pohledný slalom ve vápně, kde jste vašim kolegům přihrál míč, až před otevřenou bránu. Bohužel ani jednomu se nepodařilo vsítit gól a Mezsároš tam dokonce nešťastně upadl..
Přesně tak (s úsměvem). Tlačil jsem je k tomu míči oba, ale všiml jsem si toho pozdě, kde se přesně nacházeli. Byl jsem vlastně už skoro na brankové čáře, takže jsem to dával pod sebe a v tu chvíli Mesi (Lubomír Mezsároš) bohužel upadl. Jestli škobrtnul o hráče nebo zakopl nevím, prostě nedostali jsme to tam, a to rozhodlo o dnešním výsledku.

Dá se říci, že jste také přestali hrát ke konci druhého poločasu, souhlasíte?
Druhý poločas jsme nebyli tak důrazní jako v prvním, netlačili jsme se tolik do předu a nechali se naopak zatlačit. Baník si vypracoval trvalý tlak ze kterého pramenili bohužel 2 góly.

V posledních zápasech na Střeleckém ostrově se extrémně daří mladému ostravskému záložníkovi Tomáši Mičolovi. Dvacetiletý středopolař v loňské sezoně na jihu Čech dvakrát skóroval a svou sbírku střeleckých úspěchů v Českých Budějovicích rozšířil nyní v neděli, kdy gólem v 84. minutě vyrovnával na 1:1, čímž se výraznou měrou podílel na obratu svého týmu.

Věřili jste, že otočíte zápas?
Abych pravdu řekl, dnes jsme tomu věřili, i když jsme dostali gól ze standardky. Doufám, že ho už dlouho nedostaneme. I když jsme prohrávali, tak jsem věřil, že zápas dokážeme otočit. Tou naší bojovností a urputností jsme to pak nakonec dokázali. Konečně jsme také vyhráli venku a jsme za to moc šťastní.

Jak z vašeho pohledu padl vyrovnávací gól?
Stopeři to pravděpodobně podcenili, vůbec do toho nešli a mě to spadlo na nohu, vůbec jsem neuvažoval, co s tím budu dělat. Prostě jsem do toho jenom plácl a naštěstí to spadlo do brány.

Byl ten Váš gól klíčový okamžik?
Nevím, jestli to byl klíč k celému zápasu, je ale určitě pravda, že nás nakopl. Celý zápas jsme hráli útočněji než Budějovice a ty navíc po inkasované brance dostaly ještě strach. I když předtím měli domácí nějaké šance, měli jsme štěstí a já věřil, že za stavu 1:1 dokonáme obrat.

Měli jste pocit, že domácí přehráváte?
Řekl bych, že jsme konečně hráli svoji hru. Gól jsme ale během úvodního náporu nedali a bohužel nás přibrzdil ten inkasovaný gól. Budějovice to ale dobře sehrály

Vám osobně se proti Dynamu daří, minule jste tu zaznamenal dvě branky.
V posledních zápasech se mi tady moc nedařilo. Loni na jaře jsem tady odehrál špatný zápas, i když je pravda, že jsem dal dva góly. Ale jinak jsem nehrál dobře. Předtím jsme tady prohráli 0:3 a taky pamatuji na zápas, který tady skončil 2:2. Do Budějovic jsem se vracel nerad, ale to se snad už dneska změnilo..