Když vstupoval v 57. minutě na hřiště společně s Jiřím Fundou, měl Jan Hála jasný úkol. Rozhýbat hru Jihočechů a více střílet. Sedmnáctiletý dorostenec si vzal slova trenérů k srdci a v 78. minutě rozhodl o výhře Dynama. "Jsem moc rád, že mi to tam padlo," zářil po premiérové trefě ve druhé lize českobudějovický odchovanec.

Popište nám své pocity poté, co jste vstřelil rozhodující trefu v důležitém utkání s Vltavínem.
Jsou to parádní pocity. Kluci už mi v kabině hned po zápase gratulovali. Všichni mi radili, abych se snažil co nejvíce střílet. Ta situace volala po střele a nabízelo se vystřelit. Zkusil jsem to, padlo to tam a jsem za to moc rád.

Je to váš první druholigový gól?

Jan Hála v souboji o míč
Ano. Před tím jsem se trefil tady na Střeleckém ostrově v generálce se Žižkovem.

Dávali vám i trenéři pokyny před vstupem na hřiště, abyste více střílel?
Určitě. Šli jsme tam s tím, abychom hru trošku rozhýbali a snažili se více střílet, protože střední záložníci málo střílejí. Zkusil jsem to a povedlo se.

Vy jste na hřišti pobyl jen něco přes půlhodinku, ale asi se shodneme, že předváděná hra byla spíš trápením.
Bohužel to tak bylo. Znovu jsme prospali první poločas, i když nám trenéři opakují, abychom hráli od první minuty. Pro nás to může být cennější, než kdybychom někoho přehráli vysokým výsledkem. Důležité jsou tři body a ty naštěstí máme.

Jak vám bylo, když míč padl po nedorozumění v obraně ve 4. minutě na břevno Křížkovy branky?
Nebylo to nic příjemného. Soupeř měl v úvodu navrch, měl odražené míče a začátek jsme nezvládli. Vltavín hrál hodně do těla, což nám příliš nesvědčilo. Mužstva bojující o sestup hrají vždycky důrazně a pro příště se s tím musíme vypořádat a hrát agresivněji.

Minulý zápas v Ústí jste poprvé na jaře nešel do zápasu od úvodního hvizdu. Čím vám to trenér vysvětlil?
Říkal mi, že chce vsadit na zkušenější hráče. Proti Vltavínu jsem také nešel od začátku, ale povedlo se mi dát první gól, to mě těší.

V Ústí vsadili trenéři na zkušené, ale dnes to museli zachraňovat dorostenci.
Nikdo ze starých už na lavičce nebyl, tak jsme tam museli my mladí (směje se).

Za týden na hřišti Bohemians Praha očekáváte podobný duel?
Musíme se na utkání dobře připravit a pokusit se zvítězit, nebo alespoň neprohrát. Začít hrát musíme od začátku, pak se to těžko otáčí.

Dynamo doma vydřelo tři body s Vltavínem (4.4.2014)

Českobudějovické Dynamo vydřelo na cestě za postupem důležitou výhru, když doma zdolali předposlední Vltavín 1:0. Po dlouhém dobývání obrany Pražanů zlomil odpor soupeře střídající Jan Hála, který v 78. minutě rozhodl parádní střelou z dálky o výhře Jihočechů.