Jeho start nebyl do poslední chvíle vůbec jistý. Celým týdnem jej provázalo zranění ramene, jenž bylo chmurnou vzpomínkou na poslední ligový duel ve Zlíně. Při absenci už několika hráčů, by jeho nepřítomnost v sestavě byla dalším výrazným oslabením Jihočechů. Martin Vozábal však ale nakonec ve šlágru proti Slavii nastoupil a patřil k tomu nejlepšímu, na co se trenér Cipro mohl spolehnout. „Ani jsem nedoufal, že budu hrát. Přes týden se mi věnovalo pět lidí, kteří mě po zdravotní stránce dávali dohromady,“ řekl špílmachr Českobudějovických.

Z rozličných důvodů nemohl trenér Cipro proti Slavii počítat s Horejšem, Peroutkou a na poslední chvíli i s Jungrem. Náhradou přišli obránce Hunal a záložník Bíro. Oba se hned objevili v základní jedenáctce Jihočechů. Nad jejím složením viselo v nedělním podvečeru na E.ON stadionu několik otázek. Diváky nejvíce zajímal zdravotní stav pravého ramene Martina Vozábala. „Ze svého startu jsem měl obavy. Bál jsem se, že to bude bolet. Nakonec to ale nebylo tak strašné, jak jsem předpokládal,“ svěřil se. Před vyběhnutím na trávník ještě spolkl dva brufeny.

Na ploše E.ON Arény jej ale nečekalo nic přívětivého. Na hořkou příchuť prvních minut by ani žádné medikamenty nezabraly. Obrana Dynama hned od začátku čelila útočné palbě soupeře, což se jí bez poskvrny přežít nepodařilo. Po osmi minutách hry lovil brankář Kučera míč ze své sítě již podruhé. „Byl to velice tvrdý direkt, ze kterého se velice těžko probíráte,“ soukal ze sebe. Dvougólový náskok byl pro Sešívané vodou na jejich mlýn. A Jihočeši toužebně vyhlíželi přestávkový odchod do kabin, kde si jistě měli co říct. „Hráli jsme tragicky, možná bych to nazval až trapně,“ nezdráhal se Martin Vozábal ostřeji pojmenovat výkon domácích.

Se vstupem do druhé půle se obraz hry Dynama změnil. Svěřenci Františka Cipra se častěji pouštěli směrem k slavistické brance. „Za stavu 0:2 už není co ztratit a hraje se jinak,“ přiznává. V 52. min. dokonce Střelecký ostrov vybuchl nadšením. Za velkým vápnem napřáhl právě Martin Vozábal a nepříznivé skóre snížil. „Chtěl jsem to dát placírem do strany. Vaniaka znám z Mostu, a tak jsem si myslel, že bude zkoušet skákat někam do strany. Byl v tom i kus štěstí,“ pronesl k trefě její samotný autor. Míč prošel padajícímu Vaniakovi pod tělem a bylo to vůbec jeho první inkasování na podzim.

Postupem času však začal mít režisér hry Dynama problémy. Zraněné rameno se začalo připomínat. „Asi okolo 70. min. ty prášky přestaly působit a cítil jsem každý pohyb,“ utrousil Vozábal. Přesto měl v 75. min. na své kopačce vyrovnávací gól. Obránce Šmíd centroval z pravé strany a Vozábal se zjevil před Vaniakem zcela sám na malém vápně. Míč mu však uskočil. „Byla to škoda. Brabec to přizvedl a Hubáček už na balon nedosáhl. Kdybych jen trochu předpokládal, že ke mně ten balon projde, stačilo nastavit nohu,“ pravil smutně.

Zbytek zápasu si už Sešívaní pohlídali a dokráčeli k zisku tří bodů. Na mužstvu trenéra Karla Jarolíma byl vidět zjevná pohoda posledních dní. Pražanům se daří v lize a jejich sebevědomí navíc posílala i výhra 1:0 na půdě věhlasného Ajaxu Amsterdam. Ze 3. předkola Ligy mistrů mají Slávisté nyní velice blízko do hlavní soutěže. „Sebevědomí na nich bylo skutečně znát. My jsme ale především v prvním poločase působili velmi pasivně a vedle Slavie možná chvílemi připomínali pouťovou atrakci,“ řekl Martin Vozábal.