Do 57. minuty hráli Jihočeši v Mladé Boleslavi fantastický zápas. Po dvou gólech Miroslava Markoviče vedli 2:0. Jenže pak fauloval Rýdel útočníka Jakuba Mareše, který šťastným gólem z trestného kopu snížil. "Ten gól je nakopl," přitakává dvougólový střelec Markovič.

Vstřelil jste dvě branky, přesto tým prohrál 2:3. Jak to vůbec člověk bere?
Tak dva góly ze začátku samozřejmě potěšily, akorát jsem věřil, že vedení udržíme. Po poločase jsme vedli, ale do konce zbývalo ještě hodně času a jim se to podařilo otočit. První gól je hodně nakopnul, ale my jsme ho dostali hodně smolně. Kdybychom ho nedostali, tak bychom minimálně remízu určitě udrželi. Boleslav nebyla lepší!

Povedlo se vám již v lize někdy vstřelit dva góly v jednom zápase?
Ještě ne. Zatím jsem dal pouze dvě branky za Duklu ve dvou zápasech.

Mohl byste je popsat?

Miroslav Markovič
Při tom prvním mi dal Sandro výbornou kolmici za obranu a mně zbývalo pouze zachovat chladnou hlavu. To se mi podařilo a uklidil jsem to do prázdné branky. Druhý gól jsem dal po špatném odkopu brankáře, kdy jsem se musel koncentrovat na to, abych tu prázdnou branku trefil.

V prvním poločase jste mohl vstřelit i třetí branku. Co chybělo při vašem skluzu?
Byl jsem jediný ve vápně a když Klesič (Michal Klesa, pozn. red.) zatáhl míč do vápna, rozhodl jsem se, že půjdu na zadní tyč. Balon tam opravdu šel, ale byl trošku rychlejší a chyběl mi možná krok.

V prvním poločase jste byl hodně vidět, ale po změně stran jste se trošku ze hřiště vytratil. Už jste nedostával ty míče, jako v první půli?
Trošku jsme se zatáhli, což by se nám také nemělo stávat. Když vedeš 2:0, tak bys měl hrát pořád aktivně a být koncentrovaný. Jenže mi jsme se zatáhli a těch míčů jsem opravdu neměl moc.

Nemůže vás tento obrat psychicky srazit? Přeci jen byste šli do zápasu s Ostravou se šesti body po dvou kolech...
To si nemyslím. Je začátek soutěže a s Baníkem máme možnost reparátu. Máme dlouhý týden před sebou na přípravu a věřím, že s Ostravou uspějeme.

Vy jste v Baníku rok působil. Bude to pro vás prestižnější utkání?
Tak pár kluků tam samozřejmě znám, ale nic extra v tom nevidím. Přijede ligové mužstvo a neřeším, koho budeme chtít porazit. S Baníkem si budeme samozřejmě chtít spravit chuť a měli bychom uspět.

Po druhé v krátké době jste dvakrát rychle inkasovali, čímž jste přišli o náskok (s Čáslaví v generálce a s Mladou Boleslaví ve 2. kole). Neměli byste se na to nějak více zaměřit?
To je těžké říct. Góly dostávají i lepší týmy. Chtělo by to asi větší koncentraci, makat devadesát minut a udržet vedení až do konce.