Po celé utkání byli Jihočeši lepším týmem a diktovali tempo. Jenže Frýdek-Místek se dokázal prosadit na konci první půle a zásluhou přesné hlavičky Martina Vyskočila dlouho držel nadějný stav. Vyrovnání obstaral z penalty Jan Šimák, ale otočit vývoj utkání už Dynamo nestihlo.

Sestava Dynama zůstala stejná až na jeden post. Na levém kraji obrany nahradil Jakuba Hrice Jiří Funda. Jihočeši pojali utkání od prvních minut aktivně a neustále tlačili do hostujícího obranného bloku. Do prvního zakončení v zápase se dostal ostřílený středopolař Dynama Jan Šimák. Pronikl do pokutového území a z těžké pozice rozvlnil levačkou boční síť. V osmé minutě měl příležitost z trestného kopu znovu Šimák, ale nastřelil pouze slušně zaplněnou zeď stojící před ním. Ohromným štěstím skončil přímý kop od Jiřího Fundy pro Frýdeckomístecké. Brankáři Mihálkovi míč vypadl, odrazil se od tyče a hostující brankář ho po odrazu zachytil na brankové čáře. Dobrou možnost měl i hostující Vašenda. Natáhl za vápnem a prudkou střelou donutil Křížka vyrazit míč nad branku. Otevřít skóre mohl v závěru půle kapitán černobílých Petr Benát, ale míč mu na poslední chvíli uskočil. Smolným momentem pro Jihočechy skončil první poločas. Po rohu Krišta si na míč naskočil Martin Vyskočil a hlavičkou přehodil brankáře Křížka - 0:1.

V úvodu druhé půli hlavičkoval po rohu Šimáka Karafiát nepřesně. Na druhé straně měl dobrou možnost Bello, ale jeho pokus byl ztečován na rohový kop. Jihočeši drželi míč na svých kopačkách, jenže marně dobývali hostující obranu. Velkou možnost na srovnání měl Jurdík a posléze Pešek, bohužel ani jeden z nich nedokázal procpat míč za Mihálkova záda. Do zakončení se dostal i Hála, s jeho pokusem si Mihálek hravě poradil. Neujala se ani hlavička Hájovského či střela Jana Šimáka. Brankář Frýdku Místku držel svůj tým nad vodou, vychytal i dobrou ránu Jana Hály. Zasloužené vyrovnání obstaral v 82. minutě Jan Šimák. Nařízený pokutový kop s přehledem proměnil – 1:1. Otočit vývoj skóre už Dynamo nedokázalo, tudíž se body dělily.

David Horejš (asistent trenéra Dynama) „Bylo to pro nás důležité utkání. Trápila nás po celé utkání finální přihrávka, dnes nám nepřálo ani štěstí. Inkasovaná branka nás nalomila, v závěru jsme přidali, ale máme problém se vstřelením branek."

Mikuláš Radványi (trenér Frýdku-Místku): „Bod musíme brát. Nevstoupili jsme do utkání dobře, ale šli jsme do šaten za stavu 1:0 pro nás. Kvůli nedisciplinovanosti Dalibora Vašendy jsme inkasovali a remizovali."