Podruhé v řadě se fotbalisté Dynama České Budějovice představili v zápase venku a opět nedokázali bodovat. Stejně jako v zápase v Jablonci dostali tři branky. Žádnou ale tentokrát nedokázali vstřelit a podlehli tak pátému týmu ligové tabulky vysoko 0:3. V sestavě Dynama se opět objebili útočníci Lafata s Kuličem, ani jednomu se ale příliš nedařilo a nedokázali se proti výborné obraně domácích vůbec prosadit. Vývoj utkání také poznamenalo zranění Martina Vozábala, který musel ještě před koncem poločasu přepustit místo Janu Gruberovi.

Stadion ve Starém Městě měl již před zápasem na svém kontě velmi lichotivou bilanci – domácí mužstvo na něm nedostalo branku již pět zápasů v řadě a nehodlalo tuto sérii přerušit ani v zápase s Českými Budějovicemi.

Těsně před zápasem hlásila obě mužstva změny v základní sestavě. Nejprve se rozhodlo, že v dresu Synotu nemůže kvůli zranění nastoupit kanonýr Jan Nezmar a během sobotního dne začal mít také zažívací problémy stoper Dynama David Horejš a ani on nemohl do utkání nastoupit. Proto musel trenér Dynama Pavel Tobiáš na poslední chvíli provádět změnu ve složení obrané čtveřice – na pravý kraj obrany zařadil Ivana Dvořáka a na místo Davida Horejše se postavil důrazný Miloslav Penner.

V úvodních minutách toho diváci na Městském stadionu v Uherském Hradišti příliš neviděli. Ve 3. minutě je mohlo upoutat pouze nucené střídání hlavního rozhodčího Bouše, kterého kvůli zranění nahradil čtvrtý rozhodčí Vidlák. Fotbalového toho ale k vidění v úvodních minutách moc nebylo. Domácí měli míč častěji na svých kopačkách, do vážnějších příležitostí se ale nedostávali. Mezi největší přednosti Jihočechů patřili v úvodních minutách rychlé protiútoky, ale ani ty nic zajímavého nepřinesly. Na pravé straně zálohy se dobrou rozehrávkou prezentoval kapitán Martin Vozábal. Celkově hra obou mužstev postrádala systém a jan málokterý fanoušek na stadionu mohl být s předvedenou hrou spokojen. Do prvního náznaku šance se dostal ve 23. minutě Homoláč – Adamem zahrávaný přímý kop ale do brány usměrnit nedokázal.

Závěr poločasu zastihl domácí v dobré pohodě a ti začali předvádět daleko lepší fotbal než v první půlhodině. Další ranou bylo pro fotbalisty Dynama zranění Martina Vozábala. Mužstvo bylo rázem bez elánu a přenechalo soupeři veškerou aktivitu. Ve 32. minutě poprvé zahrozil domácí Ivana, jehož střela skončila jen těsně branky Jakuba Kafky. Záložník Synotu vyslal o pár okamžiků i další střelu, o něco nebezpečnější – s tou si ale brankář Kafka bez problémů poradil. Ve 42. minutě se k zahrávání přímého kopu dostal Lukáš Adam, jeho pěknou střelu pod břevno brankář Drobisz s vypětím všech sil vyrazil mimo brankovou konstrukci. O pár okamžiků později měli hosté šanci zahrozit z rychlého brejku, který ale nedokázali proměnit. Během několika málo okamžiků zahrávali domácí roh na druhé straně hřiště. K Palinkově centru do pokutového území se dostal zcela volný Kostka a střelou z voleje poslal domácí do vedení - 1:0.

Jihočeši nastoupili do druhého poločasu se snahou o vyrovnání. To byla ale voda na mlýn pro domácí fotbalisty a ti se začali často prosazovat z rychlých protiútoků. K tomu prvnímu se dostal Meduna, který se ve 49. minutě řítil zcela sám na osamoceného Kafku. S touto šancí si golman Jihočechů dokázal ještě porazit, na gólovou akci domácích o devět minut později byl ale už krátký. Poláchovu střelu nedokázal vyrazit do bezpečí a balon mířící do branky nedokázal z brankové čáry odkopnout ani Martin Leština – 2:0. Tým z jihočeské metropole se ale nevzdával a snažil se s výsledkem utkání ještě něco udělat. To se mu ale nepodařilo a fotbalisté Synotu o pár minut později udeřili potřetí. Na Činčalův centrovaný míč z pravé strany si vyskočil v 75. minutě nejvýše Abrahám a do protipohybu brankáře Kafky zvýšil na 3:0.

V posledních minutách se hra již pouze kouskovala a hosté si žádnou vážnější příležitost nedokázali vypracovat. Posledních deset minut se pouze dohrávalo a obě mužstva byla očividně smířena s výsledkem.

Fotogalerie

Karel Jarolím: "Rozhodujícím momentem byla první branka před přestávkou, která nás uklidnila. Soupeř se musil snažit hrát více dopředu a tím se nám otevíral prostor k protiútokům do otevřené obrany, což jsme využili ke zvýšení náskoku."

Pavel Tobiáš: "Takticky jsem hráli v úvodním poločase velice dobře. Po zranění Vozábala jsme ale museli přeskládat složení týmu. Důležitým momentem byl obdržený gól v závěru poločasu, po němž jsme hráli více dopředu."