Desetizápasová série Dynama na domácím stadionu bez porážky skončila zápasem s Brnem, ve kterém Jihočeši prohráli 0:2. Hned od úvodu utkání hráli svěřenci kouče Straky s aktuálně čtvrtým týmem tabulky vyrovnanou partii, jenže po půl hodině hry inkasovali gól z pokutového kopu, což je značně přibrzdilo. Ve druhé části hry Jihočeši dominovali, jenže stav vyrovnat nedokázali. Definitivní pojistku přidal hostům v 82. minutě René Wagner, který po nepovedené ofsajdové pasti domácích zakončoval do prázdné brány.

Oproti předchozím zápasům Dynamo tentokrát nastoupilo s pěti záložníky, když ve středu pole od začátku nastoupil Michal Mašát. Sám na hrotu pak operoval Jan Svátek. Do samotného utkání oba týmy vstoupily spíše opatrně. Sice se pokoušely o útočné akce, ale ty povětšinou nedokázaly dovést do finální fáze. Jedním z důvodů byly i fauly, které hru často kouskovaly. Jen za cenu žluté karty například Dvorník zastavil Vozábala, který vedl slibně se rozjíždějící akci Dynama. Zhruba po půl hodině hry si Jihočeši vytvořili mírnou územní převahu. O to větší rozčarování tak domácí prožili, když sudí Kovařík ve 32. min. ukázal na značku pokutového kopu. Jeho rozhodnutí předcházela střela Kubáně, která se zastavila o ruku českobudějovického Hunala. Po vehementných protestech domácích se k zahrávání penalty postavil Petr Pavlík a nezaváhal – 1:0. Od další pohromy Jihočechy posléze uchránil Mašát, který po rohovém kopu Brna odvracel hlavičku Švejnohy z brankové čáry. Při odchodu hráčů do kabin tak byli značně radostnější hostující fotbalisté.

Do druhého poločasu již nevyběhl defenzivní záložník Hílek, kterého nahradil Plocek. Kouč Straka tak tím rozhodně sledoval posílit ofenzivu, protože Dolejš se vysunul do útoku vedle Svátka a Plocek zaujal pro něj tradiční post na kraji zálohy. Plockovi se dařilo zaměstnávat své protihráče a po jeho centrech bylo ve vápně Moravanů hodně rušno. Dynamo si postupem času vytvářelo stále zvyšující se tlak, z něhož se třikrát do zakončení dostal Šíma. Nejprve mířil doprostřed brány, poté mu balon příliš nesedl a napotřetí se blýsknul gólman Lejsal, když jeho parádní pumelici stačil vyrazit. V 68. min. domácí využili již všech střídání, když po Mrkvičkovi na hřiště ještě vyběhl mladík Ondrášek. A jen po pár sekundách hry po faulu na něj Pavlík uviděl žlutou kartu. Daleko větší emoce však přinesla situace v 71. min., kdy podle názoru domácích zahrál Živný ve vlastním vápně rukou. Výsledkem celého rozruchu však byla pouze žlutá karta pro protestujícího Vozábala a nikoli jím dožadovaná penalta. Dění na trávníků tou dobou připomínalo téměř karetní mariáš, když sudí Kovařík během devíti minut rozdal hned pět žlutých karet. Stejně tak ovšem stále přetrvával nápor Jihočechů, kterým se ale nedařilo překonat velice pozornou defenzivu soupeře. Snažení Dynama dostalo v 82. min. velkou ránu, když se po přihrávce na hranici ofsajdu řítil na Křížka Večeřa, který balon předložil střídajícímu René Wagnerovi a ten už neměl problém trefit prázdnou bránu. Zmar Českobudějovických už poté jen umocnil Svátek, který po druh žluté kartě uviděl červenou a musel ze hřiště odejít předčasně.

Ondrášek Zdeněk (68.) 1
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Muž zápasu

David HOREJŠ - Kapitán budějovického odvedl v utkání s Brnem spolehlivý výkon. Spolu s Tomášem Hunalem vytvořil neprostupnou stoperskou dvojici, přes kterou se velmi kvalitní útočníci hostů jen těžko prosazovali. Tahoun týmu za nepříznivého stavu burcoval své spoluhráče a všemožnými prostředky se snažil dotáhnout tým k vyrovnání.
Tři nejlepší hráči zápasu:
Horejš - Pavlík, Lejsal

František Straka (trenér Dynama): „Já jsem s prvním poločasem nebyl spokojený, protože jsme hráli dost ustrašeně a byl to bázlivý fotbal. Bylo to utkání, kde se oba týmy tak trochu neutralizovaly, ale pak přišla ta situace, která nás dost rozhodila, a od toho se to pak samozřejmě odvíjelo dál. Ve druhém poločase jsme hráli daleko více aktivněji, tlačili jsme se před bránu a měli jsme i šance, ale bohužel nám chyběla daleko větší přesnost, klid a lepší finální přihrávka. Kdybychom tohle zvládli, tak bychom dnes z toho zápasu dnes určitě nevyšli s prázdnou. Hráči hráli na doraz, ale chyběla nám větší kvalita“

Petr Uličný (trenér Brna): „Z hlediska nasazení hráčů se hrálo vynikající utkání. Dnes to považuji za strašně vydřené vítězství. Budějovice hrály dnes opravdu dobře a byly takové aktivnější, ale naše obranná fáze byla i bez Trousila vynikající a nakonec jsme dali dva góly a to měli šance ještě Besta a Tomáš Došek. Tyto body jsou pro nás opravdu nesmírně cenné, protože my teď hrajeme ve světě dvou cest do toho poháru a té výhry v Budějovicích si velmi cením. Budějovice hráli na doraz, ale my jsme měli tu obrannou hru vynikající, takže musím hráče pochválit, protože proti kvalitnímu soupeři uhráli tři body.“