Ani na druhý pokus na jaře a dohromady už šest zápasů čeká českobudějovické Dynamo na výhru. Jihočechům se nepodařilo doma porazit pražskou Olympii, když jí podlehli 0:1. Černobílí nepředvedli optimální výkon a hostům stačila k výhře jediná branka z 22. minuty z kopačky Vasileiou.

Pro domácí premiéru kouč Horejš nemohl počítat se stabilní dvojicí na pravé straně – mimo hru zůstali Řezáč s Wermkem, a tak se na pravý kraj obrany posunul kapitán Kladrubský. Hosté udělali oproti poslední remíze s Třincem v sestavě dvě změny. Opatrný úvod mohl rozčísnout v sedmé minutě Sajčič, ale po kolmici za obranu nedokázal prostřelit Stejskala, který mu dobře zmenšil střelecký úhel. Pak se žádný drtivý tlak Jihočechů nekonal, a tak se častěji začali osmělovat hosté z Prahy. Několik náznaků ještě domácí pokryli, ale po Peškově ztrátě ve středu hřiště se ve 22. minutě vydal směrem k brance Thomas Vasileiou a přesnou ranou propálil Staňka.

Horejšův tým se do souvislého tlaku nedostával, Pešek mohl napravit své zaváhání, ale z pravé strany nechal jen vyniknout brankáře Stejskala. Pak ještě několikrát pálil Sajčič, ale prostor mezi třemi tyčemi nenašel. Jihočeši byli při bránění hodně lehkovážní a jejich přístup mohl potrestat ve 33. minutě Katidis, ale jeho ránu z otočky vyškrábl pohotový Staněk. Domácí brankář podržel svůj tým i o pár minut později při pokusu Vernera. Jihočeši až v závěru poločasu zatlačili Olympii u svého vápna, ale srovnat stav do konce poločasu nedokázali.

Na startu druhého poločasu černobílí zvýšili obrátky, ale kromě Sajčičovy rány nad a Javorkovy hlavičky mimo si nevytvořili nic. Naopak Olympia v poklidu bránila a občas vyrazila do útoku, jako třeba když Katidis a Keita pálili zpoza vápna. Při obou pokusech se Staněk vytáhl.

Žádný velký tlak domácích se v závěru nekonal. Mashike pálil v dobré pozici vysoko nad, ale nervózní domácí jinak brankáře soupeře ani neohrozili. Olympia si na polovině soupeře pohlídala vítězství a prohloubila českobudějovické čekání na výhru.

David Horejš (trenér Dynama): „Jsme zklamaní. Byl to jeden z nejhorších zápasů, které jsme v poslední době odehráli. V Hradci nám vázla finální fáze, ale tentokrát bylo sedmdesát procent hráčů nervózních. Po zbytečné ztrátě nás inkasovaný gól úplně složil. Pak jsme měli sice územní převahu, ale vlastně jsme si nevytvořili žádnou pořádnou šanci.“

Oldřich Pařízek (trenér Olympie): „Bylo to bojovné utkání. Viděli jsme Budějovice hrát v Hradci, kde nezaslouženě prohrály. Hráli jsme týmově, na hranici sebeobětování. Zhušťovali jsme domácím prostor, oni měli sice územní převahu, ale do šancí jsme je nepouštěli. Je to pro nás cenné vítězství.“