V boji o záchranu velmi důležitý zápas s Příbramí fotbalisté Dynama zvládli na jedničku. V utkání 25. kola Gambrinus ligy vyhráli nad Středočechy vysoko 3:0, když se střelecky prosadili Čirkin, Stráský a Ondrášek.

Začátek ze strany Jihočechů byl hodně nervózní, jejich hra byla plná nepřesností. První slibnou možnost si domácí vypracovali na konci první desetiminutovky. Trestný kop překvapivě místo Otepky rozehrál Vulin a jeho střela trefila tyč Hruškovy branky, následnou dorážku Hudson nezvládl.

Příbram byla naprosto neškodná, zato domácí se hrnuli do šancí. Fernando Hudson netrefil odkrytou branku po stříleném centru Nitrianského. Do vedení mohli jít po půl hodině Příbramští, na hranici malého vystavil stopku unikajícímu Plašilovi domácí brankář Kučera. Zasloužené první branky se dočkalo Dynamo ve 43. minutě. Otepkův přetažený rohový kop vrátil do ohně Horejš a Gregorij Čirkin otevřel hlavou skóre duelu, když zaznamenal svůj první gól v dresu Dynama.

Branka do šatny černobílé nabudila a pokračovali v dobývání Hruškovy svatyně. Jenže Ondrášek z malého vápna přestřelil a přesně nezamířil ani o chvilku později Hudson. A tak mohl přijít trest, ale kanonýr Huňa hlavou netrefil branku.

V 72. minutě se dvě tisícovky domácích fandů dočkaly druhého zásahu svých miláčků. Nitrianský nabil na hranici malého vápna Otepkovi, jehož střelu Hruška ještě vyrazil, ale na dorážku Tomáše Stráského už byl krátký, 2:0. Neuplynulo ani pět minut a Dynamo přidalo třetí branku. Unikajícího Stráského ještě sestřelil brankář Hruška, ale uklidit volný míč do prázdné branky už nebyl pro Zdeňka Ondráška problém. Příbramský gólman inkasoval za zákrok na českobudějovického forvarda druhou žlutou, tedy červenou kartu a Středočeši dohrávali o deseti.

Jihočeši tak důležité záchranářské utkání zvládli, Příbram přehráli 3:0 a k příštímu kolu do Ostravy mohou jet s klidným náskokem osmi bodů na patnáctou Zbrojovku Brno.

Němec František (83.)

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Diváci mohli vidět velice dramatické utkání, které se hrálo nahoru a dolu. My jsme do zápasu vstoupili docela nervózně. Věděli jsme, o co se hrálo. Bylo bylo to velice těžké utkání, hráli jsme se soupeřem, který stejně jako my bojuje o záchranu. Byl to znovu zápas o šest bodů. Musím hráče za předvedený výkon pochválit. Gól do šatny nám samozřejmě pomohl, ale předtím jsme měli snad čtyři gólové šance. Druhý gól nám pomohl a i za stavu 2:0 jsme chtěli hrát aktivně a přidat další branku. To se nám podařilo a naše vítězství tak bylo zasloužené. Naši fanoušci si už konečně zasloužili vidět nějaké góly a konečně se také spolu s námi zaradovat z vítězství."

Roman Nádvorník (trenér Příbrami): "Do zápasu jsme vstoupili dobře. V prvním poločase byla hra vyrovnaná, ale pak jsme bohužel inkasovali laciný gól do šatny, kdy jsme nedokázali pokrýt Horejše, který vracel přetažený míč před bránu. Určený hráč, který měl u něho být, v daný okamžik uklouzl a my jsme nedohráli situaci v malém vápně. Tím se Budějovice dostaly do klidu a ve druhém poločase rozhodl druhý gól po sporné situaci, ke které bych se nechtěl vyjadřovat. Ta druhá branka zápas rozhodla. Po té brance Budějovice již kontrolovaly hru a byly lepším mužstvem. Pro nás je to nyní špatná situace, chtěli jsme si odvézt alespoň bod. "